Man S Hands Hold Zamioculcas Plant With Roots Repotting Flower Indoor Houseplant Pot Transplant Home Hobbies Leisure Home Gardening Cultivation Caring Indoor Potted Plants

Zamiokulkas se hodí do ložnice i tmavých koutů. Vyčistí vzduch, aniž by vyžadoval velkou pozornost

Zamiokulkas je rostlina, která se v domácnostech objevuje stále častěji. Je to hlavně díky tomu, že je nenáročná na pěstování, a navíc jí nevadí místa, jako je koupelna nebo ložnice. Označuje se jako železná rostlina, protože zvládne i náročnější podmínky. Vydrží delší dobu bez vody a je vhodná pro začínající pěstitele.

Hodí se do tmavších místností

Zamiokulkas je rostlina, která vydrží delší dobu bez vody, nepotřebuje žádnou zvláštní péči a můžete se z ní těšit například v koupelně, kde mnoho rostlin nevydrží nejen kvůli vysoké vlhkosti, ale také nedostatku světla. To této rostlině vůbec nevadí, a je tak vhodná do většiny domácností. Navíc pomůže vyčistit vzduch od různých toxinů a škodlivých látek, takže se vám například v ložnici bude mnohem lépe dýchat a spát.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny v ložnici zlepší spánek. Vyčistí vzduch a připraví ideální klima pro odpočinek

Co je potřeba vědět o zamiokulkasu? Je to rostlina, která má ve svém přirozeném prostředí náročné podmínky, jako je sucho a nedostatek slunce, a roste ve skalnatých terénech. Zamiokulkas tak vydrží náročné podmínky i u vás doma. Pokud doma moc nepobýváte a nemáte čas se o něj starat, nebude trpět. Má lesklé listy, které jdou dužnaté. Vodu i další živiny z hnojiv uchovává v listech a právě díky tomu vydrží téměř všechno.

Zdroj obrázku: Freepik

Zamiokulkas je rostlina, která se snadno pěstuje

Zamiokulkas je vysoce odolný vůči náročným podmínkám, hodí se tak i pro začátečníky. Jeho výhodou je čistění ovzduší od toxinů a dalších látek. Pomůže tak s výměnou vzduchu a můžete ho mít v ložnici, aniž by vám bral kyslík. Bude se vám lépe usínat a spánek bude kvalitnější. Stačí mu jen správná poloha a také vhodný substrát, aby se mu dařilo i bez dalšího zásahu.

Mohlo by vás zajímat:  Před odjezdem na dovolenou je třeba pokojovým rostlinkám zajistit pravidelnou vláhu

Vyrůst může do větších rozměrů, podle toho, jak se mu bude dařit. Obejde se bez slunečních paprsků, ale trochu světla určitě bude potřebovat. Polostinné místo bude ideální, hodí se ale také do koupelny, kde nemáte žádné okno. Listy budou směřovat ke světlu, takže je nutné s rostlinou často otáčet. Nejlépe se jí bude dařit při teplotě 22–25 stupňů.

Zdroj: https://www.gardenista.com/posts/everything-you-need-to-know-about-zz-plants-zamioculcas-zamiifolia/
Přidat na Seznam.cz