Zamioculcas Zamifolia Dollar Tree Home Plant Gray Pot Table Decor Room Conc

Zamiokulkas potěší zelenými listy po celý rok. Hnojivo z čočky mu dodá potřebné prvky

Zamiokulkas je v poslední době velmi oblíbenou pokojovkou, protože jeho vzhled lahodí oku a je výtečnou dekorací v interiéru. A co víc, je nenáročný a velmi snadno se pěstuje. Ke svému bujnému vzhledu potřebuje pouze vhodné podmínky a čas od času přihnojit. Koupit speciální přípravek? Ale kdeže, stimulovat tuto rostlinu k růstu lze i mnohem snazšími a ekologickými metodami, které nestojí takřka vůbec nic. Jak hnojení provádět?

Pokojovka pro každého

Zeleň v domácnostech povznáší a má kromě dekorativní funkce i praktickou stránku, protože čistí vzduch od toxinů a přináší do interiéru kyslík. Vybrat správnou rostlinu pro každého je těžké, ale zamiokulkas tento požadavek splňuje. Pěstovat jej totiž mohou i amatéři nebo ti, kteří tu a tam zapomenou rostlinu zalít. Zamiokulkas nebo také jen kulkas má totiž extrémně nízké nároky na péči. Jeho lesklé listy sytě zelené barvy jsou pohlazením, které si může pěstitel užívat po celý rok. Dorůstá do výšky asi půldruhého metru, přičemž se mu daří v polostínu nebo v místech, kam nedopadají přímé sluneční paprsky.

Mohlo by vás zajímat:  Hnědnutí a žloutnutí listů pokojových lilií souvisí se špatnými podmínkami
Zdroj obrázku: Freepik

Hlavně mimo průvan

Jaké další požadavky se musí při jeho pěstování dodržet? Umístění mimo průvan a otevřená okna, protože nesnese velké výkyvy teplot. Jinak si kulkas nepotrpí ani na pravidelnou zálivku, dokonce je vhodnější jej zalévat střídmě jednou za dva týdny až jednou měsíčně. Při nadbytku zálivky může zahnívat. Během celého roku má tmavě zelené listy, ale může se stát, že nové výhonky světle zelenkavé barvy nepřibývají. V takový okamžik je nutné sáhnout po hnojicím prostředku, který stimuluje růst.

Mohlo by vás zajímat:  Majonéza není na listy rostlin vhodná, lesk jim přirozeně dodají hnojiva

Domácí hnojivo z čočky

Stimulující prostředek pro tento typ rostlin se připravuje z čočky. Je možné použít červenou, zelenou nebo hnědou. Tři lžíce suché čočky se namočí do litru převařené vody a nechají se dostatečně dlouhou dobu odstát, aby se látky z luštěniny dostaly do vody. Scezená voda se aplikuje přímo k rostlinám jednou měsíčně. Roztok obsahující minerály, jako jsou dusík, draslík, fosfor nebo bór, výtečně stimuluje růst a posiluje zamiokulkas vůči houbovým chorobám.

Zdroj: https://www.thesill.com/blog/how-to-care-for-zz-zamioculcas-zamiifolia
Přidat na Seznam.cz