Hibiscus 4377533 1920

Kvetoucí keře jsou správná volba do každé zahrady. Zářit všemi barvami mohou celé léto

Snad každý touží po krásné rozkvetlé zahradě, která by byla jeho chloubou. V létě obzvlášť. Všechno to spočívá ve výběru těch správných rostlin. Zasaďte na zahradě keře, které nikdo nepřehlédne. Pěstování kvetoucích keřů není nijak náročné, a tak vám nic nestojí v cestě. Chcete vědět, které pokvetou celé léto až do podzimu?

Hortenzie nikdy nezklamou

Vypadají nádherně na zahradě, ale i ve váze. Pokud hledáte vděčnou okrasu své zahrady, sáhněte po sazenicích hortenzie. Jejich bohaté atraktivní květenství oslní nejednoho návštěvníka. Zvolte pro ně vlhkou, úrodnou půdu. Potřebují vydatnou zálivku, ale dejte si pozor, abyste je nepřelívali.

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu nových jarních kytiček je na místě obezřetnost a opatrné zacházení

Keře můžou hrát mnoha barvami již od začátku června a o parádu se postarají celé léto až do podzimu. Barva květu závisí na prostředí, ve kterém keře rostou. V kyselé půdě pokvetou do modra, v mírně vápenaté zase do červené či růžové barvy.

Zdroj obrázku: Freepik

Starý dobrý ibišek

Ibišky jsou vděčné rostliny nejen do květináče, ale právě i na zahradu. Květy jsou charakteristickým znakem této krásné rostliny. Jednoznačnou výhodou ibišku je fakt, že se nejedná o náročnou květinu. Potřebuje pouze přihnojování a zálivku během vydatného sucha.

Mohlo by vás zajímat:  Skalka na zahradě není jenom estetický prvek. Její založení zvládne i začátečník

Pokud stojíte o to, aby ibišek kvetl opravdu celé léto, je potřeba tomu trochu jít naproti. Na jaře je ostříhejte. Zbavte je ale pouze nemocných dřevnatých výhonků. Ibišek kvete téměř nepřetržitě od června až do konce roku. Připravte se ovšem na to, že jeho květ vydrží pouhý jeden den. Nemusíte se děsit. Každá rostlina mívá více květů, které se rozvíjejí postupně, takže se nejedná o žádnou vadu na kráse.

Voňavý zimolez s originálními květy

Dalším keřem, který splňuje kritérium květů po celé léto, je jednoznačně zimolez. Jeho květy jsou zcela neobyčejné. Skládají se z efektních okvětních lístků a tyčinek. Díky tomu keř nejen skvěle vypadá, ale zároveň vás omámí intenzivní vůní. Vůně zimolezu má uklidňující účinky a navíc láká hmyz prospěšný pro ekosystém. Tato popínavá rostlina je velice rozložitá a potřebuje hodně místa. Dorůstá do výšky až několika metrů. Vyhovuje mu spíše slunné prostředí.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/trees-shrubs-vines/shrubs/summer-blooming-shrubs/
Přidat na Seznam.cz