Kids Learnign About Environment

Zahrada na podzim je pro děti jedinečným místem pro mnoho aktivit

Zahrada v září může být místem plným dobrodružství a objevů pro naše malé zahradníky. Padající listy, sklizeň ovoce a zeleniny a příprava na podzimní měsíce přináší spoustu příležitostí pro kreativní aktivity. Navíc s chladnějším počasím a barevným prostředím se stává zahrada ideálním místem pro společné chvíle s rodinou. V tomto článku vám představíme tři nápady, jak se zahrada může stát centrem zábavy pro vaše děti.

Tvoření z přírodních materiálů

Jedním z nejlepších způsobů, jak využít podzimní zahradu, je tvoření z přírodních materiálů. Nechte děti sbírat padající listy, šišky, větvičky a kameny a vytvořte z nich kreativní umělecká díla. Můžou vytvořit obrázky z listů, postavy z kamenů nebo koruny ze šišek. Kromě výtvarného vyjádření si děti procvičují i svou motoriku. Navíc tato činnost je skvělým způsobem, jak spojit umění a přírodu v jedno.

Mohlo by vás zajímat:  Podle OSN bychom měli výrazně omezit spotřebu masa a jíst zeleninu
Zdroj obrázku: Freepik

Sklizeň a kuchaření

Září je ideální doba pro sklizeň ovoce a zeleniny. Nechte děti pomáhat s trháním jablek, hroznů, sklízením mrkví nebo rajčat. Poté společně upravte produkty do různých pokrmů. Můžete například společně udělat jablkový koláč, šťávu z hroznů nebo salát z čerstvé zeleniny. Vaření může být také skvělým způsobem, jak děti naučit matematice, měření a sledování receptů. A nejenže se naučí něco nového, ale také si budou moci vychutnat výsledky své práce.

Příprava zahrady na podzim

Podzim je období, kdy je třeba zahradu připravit na nadcházející zimu. Děti mohou pomáhat s výsadbou cibulovin, které vykvetou na jaře, s rýhováním trávníku nebo s pokládáním mulče. Děti se tak seznámí s různými zahradnickými technikami a naučí se, jak o zahradu pečovat. Učení se skrze praxi je vždy účinnější a děti si tak osvojí dovednosti, které budou moci v budoucnu využívat. Ať už bude jejich zahrada velká, či malá, budou mít základní znalosti, jak se o ni postarat.

Mohlo by vás zajímat:  Pískavice řecké seno dodá jídlům orientální chuť a důležité živiny

Vyzkoušejte některou z těchto aktivit a uvidíte, jak vaše děti najdou radost v jednoduchých věcech, které příroda nabízí. A co je nejlepší? Tyto vzpomínky a dovednosti, které si děti osvojí, jim zůstanou navždy.

Zdroj: https://www.minigreenfingers.com/blogs/news/five-autumn-gardening-ideas-for-kids
Přidat na Seznam.cz