Autumn Street Designer Pumpkin Decor Thanksgiving Halloween Festive Decorative Background With Seasonal Harvest Vegetables Outdoors Soft Focus

Vytvořte si na zahradě útulný kout pro posezení s přáteli i relaxaci

Jak listy mění barvy a vzduch je svěží, není lepší čas užít si krásu zahrady než na podzim. Útulný kout k sezení v zahradě může být perfektní místo, kde si můžete vychutnat podzimní krásu a relaxovat s šálkem horkého čaje. V tomto článku prozkoumáme několik kreativních a praktických nápadů, které vám pomohou proměnit vaši zahradu v příjemné útočiště pro podzimní sezónu.

Vyberte si perfektní místo

Prvním krokem k vytvoření útulného posezení na zahradě je výběr správného místa. Zvažte místo, kde je rovnováha slunečního světla a stínu, protože si budete chtít užívat teplo slunce během dne a chladný vánek ve večerních hodinách. Máte-li výhled na podzimní listí, rybník nebo jiné přírodní prvky, ujistěte se, že vaše posezení nabízí pohled na tyto scenérie.

Mohlo by vás zajímat:  Epsomská sůl dodá rostlinám důležité minerály, podpoří je v růstu a ochrání před škůdci

Pohodlné sezení

Pohodlné sezení je klíčovým prvkem útulného zahradního prostoru. Investujte do pohodlného venkovního nábytku, jako je pohovka odolná proti povětrnostním vlivům, lehátko nebo houpačka. Můžete také začlenit venkovní polštáře, přikrývky a přehozy v podzimních barvách a vzorech pro větší teplo a pohodlí.

Cute Little Boy Sitting Swing With Halloween Pumpkins Ranch
Zdroj obrázku: Freepik

Ambientní osvětlení

Dny se na podzim zkracují, proto je nezbytné mít u zahradního posezení správné osvětlení. Řetězová světla, lucerny a solární zahradní světla mohou vytvořit teplou a příjemnou atmosféru. Výbornou volbou jsou také svíčky a ohniště, které poskytují světlo i teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Do mrazáku nepatří citrusy, mléčné výrobky ani vejce

Přírodní prvky

Vnesení přírodních prvků do prostoru zahrady může umocnit její útulnost. Zvažte použití dřevěného nábytku, kamenných cest a rustikálních doplňků. Kromě toho můžete přidat rostliny v květináčích a sezónní květiny.

Zahradní oáza

Vodní prvek, jako je malé jezírko nebo fontána, může poskytnout uklidňující kulisu pro váš zahradní prostor. Zvuk tekoucí vody vytváří klidné prostředí, které umocňuje relaxaci. Jak teplota klesá, zvažte instalaci prvku ohně, jako je ohniště nebo zahradní krb, abyste přidali teplo a útulnou atmosféru.

Zdroj: https://www.lovethegarden.com/uk-en/article/5-ways-make-your-garden-cosy-autumn
Přidat na Seznam.cz