Tea 1132529 1920

Čajový sáček do koše nepatří. Na zahradě obohatí půdu a umí odehnat havěť

Milujete horké čaje během podzimních dnů? A zůstává vám po nich spousta vylouhovaných čajových sáčků? Pokud jste je dříve vyhazovali, zkuste to teď změnit. Mají totiž řadu využití. Je proto velká škoda je jen tak vyhazovat do koše, když je můžete opětovně použít. Uplatní se například při:

  • Pohlcování pachu
  • Hnojení rostlin
  • Odmašťování špinavého nádobí

Obohatí půdu o živiny

Vyklíčilo vám vždy každé semínko nebo ujala se každá sazenice? Nejspíš asi ne. Pěstovat sazenice totiž může být někdy i docela výzva. Někdy klíčí hojně a někdy jednoduše nevyklíčí, a to navzdory veškeré lásce a péči, kterou do nich vložíte. Naštěstí dá se tomu pomoci a teď nemáme na mysli komerční hnojiva, ale jen obyčejné použité čajové sáčky, které mířily do koše. Pokud použité čajové sáčky zakopete do země, uděláte tím dobrý skutek pro půdu. Sáčky ji při svém rozkladu obohatí o mnoho prospěšných živin, za což vám poděkují hlavně samotné rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě společného dárku je ideálním řešením nejen na Vánoce
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Slouží jako přírodní hnojivo

Je to velmi jednoduché, tak v tom nehledejte žádnou vědu. Čajové lístky jsou bohaté na tanin a živiny, které slouží jako přírodní hnojivo. Zajímavostí je také, že samotný vak čajového sáčku je vyroben z vláken stonku rostliny abaka, což je druh banánů. Proto se čajový sáček velmi snadno rozloží v zemi, čímž poskytne zdravé prostředí pro růst květin a rostlin.

Odpuzuje havěť

Velkou výhodou čajových sáčku je také, že odpuzují nejrůznější rostlinné škůdce. Vylučují totiž specifickou vůni, která není pro hmyz příliš příjemná a zahání tak všechny tvory, kteří by dostali chuť si kousnout do vašich drahých sazenic a rostlin. Pokud vás trápí spíše kočky, které značkují na rostlinách své teritorium, tak se to týká i jich. Čajová vůně je bude bezpečně odpuzovat, takže si za cíl vyberou raději něco jiného než vaše pečlivě upravované záhonky se sazenicemi.

Přidat na Seznam.cz