Close Up Fresh Green Grass

Trávník potřebuje během zimy chránit před škůdci i nepřízní počasí

Zima může přinést různé problémy pro váš trávník, ale s několika preventivními opatřeními a správným řešením můžete zachovat zdravý a krásný trávník i během chladných měsíců. V tomto článku se podíváme na běžné problémy s trávníkem v zimě a jak jim předcházet nebo je řešit.

1. Měření škůdců a hlodavců

V zimě mohou hlodavci, jako jsou myši a krysy, hledat potravu pod sněhem a mohou poškodit kořeny trávy nebo povrch trávníku. Prevence spočívá v udržení prostoru kolem trávníku čistého od potravinových zbytků, které by mohly přilákat hlodavce. Můžete také zvážit použití pastí nebo jiných metod ochrany, pokud máte problémy s hlodavci.

Mohlo by vás zajímat:  Stálezelené rostliny a keře potřebují během zimy dostatečnou ochranu

2. Plíseň na sněhu (sněhová plíseň)

Sněhová plíseň může postihnout trávník, když se sníh hromadí a vytváří vrstvu, která brání přístupu vzduchu ke kořenům trávy. Prevence zahrnuje odstranění nadměrného sněhu, pokud to je možné, nebo pravidelné prořezávání sněhu, abyste vytvořili průchody pro vzduch. V případě výskytu sněhové plísně, počkejte na oteplení a zvážte přihnojení postižených oblastí, aby se trávník zotavil.

3. Vytvoření ochranné bariéry proti větru

Silné zimní větry mohou způsobit vysušení trávníku a poškození kořenů. Pokud je to možné, vytvořte ochrannou bariéru proti větru kolem trávníku, například pomocí plotu nebo stromů. To pomůže minimalizovat vliv větru a udržet trávník lépe chráněný.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojení zahrady na jaře: organická hnojiva zajistí nejlepší výsledky
Snow Palm Tree Green Grass Winter Batumi Winter Park Resort Southern City Sudden Snowfall Contrast
Zdroj obrázku: Freepik

4. Výskyt mechu

Moss může být problémem v zimě, zejména v oblastech s vysokou vlhkostí. Preventivní opatření zahrnují zlepšení odvodnění trávníku, pokud je to možné, a řádnou péči o trávník během léta a podzimu. Proti mechu lze také použít speciální herbicidy nebo fyzické odstranění.

5. Solení a znečištění půdy

Solné rozmrazovače, které se používají na chodnících a silnicích, mohou poškodit trávník, pokud se dostanou na něj. Prevence zahrnuje minimalizaci kontaktu se solí, například vytvořením bariéry nebo omezením používání solných rozmrazovačů. Pokud je trávník poškozen solí, zkuste ho zalít dostatečným množstvím vody, abyste soli vypláchli z půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim vytváří vhodné podmínky pro založení nového trávníku a dosévání

6. Nárazy mrazy

Opakované cykly mrazu a tání mohou způsobit popraskání půdy a poškození kořenů trávy. Prevence zahrnuje vytvoření dobrého odvodnění trávníku, které minimalizuje zamrzání a tání půdy. V případě problémů s popraskanou půdou můžete vytvořit jemnou vrstvu kompostu nebo písku, která pomůže zlepšit strukturu půdy.

S prevencí a řádnou péčí můžete minimalizovat problémy s trávníkem v zimě a zajistit, že váš trávník bude zdravý a krásný i během chladných měsíců. Dbejte na tyto rady a buďte připraveni na rychlý návrat zeleného trávníku na jaře.

Zdroj: https://www.gardenhealth.com/advice/lawn-care-seasonal-jobs/winter-lawn-care
Přidat na Seznam.cz