Pregnant Woman With Ultrasound Photo Sitting Bed

Těhotenství je krásné, ale náročné období. Tělo potřebuje doplnit všechny důležité vitaminy a minerály

Příprava na těhotenství, těhotenství samotné a kojení – v každém případě je nutné doplnit tělu minerály a vitaminy, které jsou zdraví prospěšné a zvlášť v těhotenství jsou potřeba více. Ženské tělo je nutné na těhotenství nejdříve dobře připravit. A nemyslíme tím pouze dodání živin například formou doplňků stravy.

Těhotenství může ovlivnit mnoho faktorů

Dnešní doba tomu bohužel nepomáhá. Mnoho z nás žije ve stresu, nejíme správně, naše strava není kvalitní a kvůli tomu se ženám nemusí povést otěhotnět. Záleží také ale na genetických předpokladech. V těhotenství potřebuje tělo mnohem více živin, protože živí také plod. Strava by tak měla být plná nejen vitaminů, ale i minerálů a dalších prvků, jako je například kyselina listová. Jen ta ale bohužel stačit nebude.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé zapichují do květináče zápalky. Tato podivná dekorace má ale dobrý důvod

Už ve fázi přípravy na otěhotnění musíte vědět, jaké vitaminy a látky budete potřebovat doplnit. Není to jednoduché, ale první myšlenka vás určitě zavede právě ke kyselině listové. Kyselina listová může ovlivnit zdravotní stav nejen matky, ale také dítěte. Potřebovat ale budete také vitamin D nebo jód. Zinek zase pomáhá udržovat správné reprodukční funkce.

Zdroj obrázku: Freepik

Musíte vysadit antikoncepci a své tělo zregenerovat

Pokud berete antikoncepci, budete ji muset vysadit. Dejte pak tělu několik měsíců na regeneraci, protože tablety jsou plné hormonů, které vám pak mohou rozhodit celý menstruační cyklus. Organismus by měl být v pořádku, až poté se snažte o miminko. V těhotenství si pak dopřávejte nejen kyselinu listovou, ale i jiné vitaminy a minerály. Některé vám může předepsat gynekolog.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o zahradu si vybírá daň na našem zdraví. Chraňte svá záda správným pohybem

Během kojení budete potřebovat hlavně spoustu energie. Bohužel si musíte dávat pozor, jaké potraviny jíte, protože miminko může mnoho z nich nadýmat. I tady budete potřebovat hlavně zdravé potraviny, je ale jasné, že chuť budete mít především na sladké. Pokud budete mít dítě nespavé, často sáhnete po rychlém zdroji energie. Většina žen ale kojením hubne, takže si s čokoládou nemusíte dělat starosti.

Zdroj: https://www.acog.org/womens-health/faqs/nutrition-during-pregnancy
Přidat na Seznam.cz