Cute Rat Mousetrap With Cheese Wooden Background

Také v zimě potřebuje náš domov chránit před škůdci

V zimě (stejně jako v létě) musíte chránit svůj domov před invazí škůdců. Mohou napadnout nejen pokojové rostliny, ale také vaši kuchyň, sklep nebo spíž. Svůj domov musíte vždy chránit, jinak mohou přijít velké problémy. Z tohoto důvodu musíte vždy na podzim a během celé zimy dbát na správou péči o svůj domov. Poradíme vám, jak to udělat správně.

Pečlivá údržba venkovních prostor

Zajistěte, že venkovní prostory jsou pravidelně udržovány a zbaveny potenciálních úkrytů pro škůdce. Skladujte dřevo, kompost a odpadky daleko od domu. Upravte vegetaci a zamezte vzniku příliš vlhkých míst, která mohou přitahovat hlodavce a další škůdce. V zimě hrozí také vznik plísní, a proto se musíte ujistit, že se nikde nedrží příliš mnoho vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci ohrožují rostliny na zahradě i doma. Připravte si domácí přípravky, které je zlikvidují

Pravidelná kontrola a těsnění vstupních míst

Průzkum domu na možné vstupní body škůdců je klíčovým krokem. Zkontrolujte okenní rámy, dveře, stěny a střechu na praskliny a mezery. Těsněte je nebo je opravte, abyste zabránili pronikání myší, hmyzu a jiných nežádoucích hostů. V případě špatně provedené kontroly riskujete, že budete mít domov plný nebezpečného a škodlivého hmyzu nebo myší.

Selective Focus Shot House Spider Making Web
Zdroj obrázku: Freepik

Udržujte čistotu uvnitř domu

V zimě jsou škůdci, jako jsou myši a potkani, často motivováni hledáním tepla a potravy uvnitř domu. Udržujte vnitřní prostory čisté a uklizené. Neponechávejte potraviny volně přístupné a uzavřete je do vzduchotěsných nádob. Pravidelný úklid minimalizuje atraktivitu domu pro škůdce. To platí hlavně pro sklepní prostory, kuchyně a spíže.

Mohlo by vás zajímat:  S teplými dny se k životu probouzí i ovádi. Jejich bodnutí je nepříjemné a nebezpečné

Využití přírodních repelentů a pastí

Přírodní repelenty, jako jsou oleje z citronely nebo eukalyptu, mohou být účinným prostředkem k odrazení škůdců. Umístění pastí na strategických místech, zejména tam, kde je aktivita škůdců podezřelá, může pomoci snížit jejich populaci. Vyhněte se používání agresivních chemikálií a raději vsaďte na ekologické alternativy.

Zdroj: https://www.pestworld.org/news-hub/pest-articles/the-keys-to-winter-pest-proofing/
Přidat na Seznam.cz