Flat Lay Natural Salt Concept

Sůl nad zlato: Tento bílý prášek dovede k dokonalosti nejen připravované pokrmy

Sůl patří mezi nejlevnější a nejuniverzálnější koření, které v kuchyni potřebuje každý z nás. Bohužel mnoho lidí ji používá jen při vaření. To je velká škoda, protože je vhodná i na mnoho dalších věcí, které vás pravděpodobně nikdy nenapadly. Využít ji můžete jako součást kosmetiky nebo prostředek na nádobí. Které z těchto metod jste již znali?

Sůl jako součást domácí kosmetiky

Popraskané paty trápí obrovské množství lidí. Měli byste proto znát nejlepší způsoby, jak je vyléčit. Jedním z nich je také použití kuchyňské soli. Připravte si lavor a nasypte do něj 2–‍3 polévkové lžíce soli. Zalijte je teplou vodou a přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Ideální je levandule, která pomáhá v boji s hyperhidrózou nohou. Nechte sůl působit a poté si nohy osušte. Budete se cítit mnohem lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivová polévka dodá vitamíny a zasytí

Další možností pro kosmetiku je solný peeling. Výroba je jednoduchá a neobsahuje žádné škodlivé látky jako kupované peelingy. V misce smíchejte pár lžic soli, lžičku olivového nebo kokosového oleje, pár kapek esenciálního oleje, špetku skořice a dvě lžíce kávové sedliny. Naneste na čistou pleť a použijte jako klasický peeling. Nepoužívejte na podrážděnou nebo čerstvě depilovanou kůži.

Zdroj obrázku: Pixabay

Lesklé nádobí pomocí obyčejné soli

Máte-li doma myčku na nádobí, možná vás trápí špatně umyté nebo matné nádobí. Přidejte do dávkovače trochu soli místo solných kapslí z obchodu. Výsledek bude stejný a ušetříte hodně peněz. Díky tomuto způsobu získáte dokonale lesklé sklenice i talíře. Kromě soli přidejte také trochu octa a můžete se těšit na dokonalý výsledek za pár korun, který bude zcela ekologický.

Mohlo by vás zajímat:  Vylít vodu z těstovin je obrovská chyba. Je plná cenných složek, které všechny rostliny ocení

Sněhově bílé záclony díky soli

Sůl je skvělým bělidlem. Jestli máte zažloutlé nebo šedé závěsy, měli byste po kuchyňské soli sáhnout. Rozpusťte 6 lžic soli v 10 litrech vody a na pár hodin do roztoku namočte špinavé záclony. Nejlepší bude, když je tam necháte přes noc. Ráno je vyperte na jemný program a okamžitě po vyprání pověste zpět na okna. Záclony se vyvěsí, nebudete je muset žehlit a ještě budou dokonale bílé. A přitom nebudete muset nikam chodit pro chemické bělicí prostředky.

Zdroj: https://www.spaandclinic.com.au/wellness/use-salt-cosmetics
Přidat na Seznam.cz