Fresh Milk Mug Jug Wooden Table

Sklenička mléka rostlinám zachutná. Budou zdravé a porostou jako o závod

Domácí a hlavně přírodní hnojiva jsou velmi důležitým prvkem, který je potřeba pravidelně aplikovat. Květiny nejen doma, ale také na zahradě budou potřebovat zvláštní péči. Sice si hnojiva můžete koupit v obchodě, ale většinou obsahují chemické látky, které pro rostliny vhodné nejsou. Jak ale fungují domácí hnojiva a jak si je můžete udělat doma?

Zkuste sušené mléko na vyživení rostlin

Sušené mléko patří mezi přírodní hnojiva, která opravdu na rostliny fungují a navíc nestojí skoro žádné peníze. Je to řešení v případě, že chcete šetřit potravinami a využít všechny na maximum. Pokud máte doma mléko, které už nebudete pít, nemusíte ho vylévat, ale použít ho jako hnojivo na květiny. Obsahuje bílkoviny, takže ho můžete přidat do půdy, do které květiny sázíte.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek z ratanu vydrží při správné péči roky krásný. Jednoduché ošetření zvládne každý

Sušené mléko pomůže rostlinám dostat se do formy a po několika dnech uvidíte, že se rostlina vzpamatuje, a pokud měla slabé listy, zesílí. Rostlinu stačí mlékem zalít jednou za několik týdnů. Mléčné hnojivo je velmi jednoduché na výrobu a můžete ho mít kdykoliv k dispozici. Nejen na lidské zdraví, ale také na rostliny bude působit pozitivně. Mléko kromě bílkovin obsahuje také vápník a další živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny můžete mlékem zalévat?

Mléčné hnojivo se nehodí pro každou rostlinu, proto je důležité vědět, kdy ho můžete použít. Dodá jim nejen živiny, ale také ovlivňuje jejich růst a posiluje je. Navíc budou rostliny chráněné před mnoha nemocemi. Mléčné hnojivo můžete použít nejen pro dekorativní květiny, ale také na rajčata nebo další druhy zeleniny. A na jaké další rostliny můžete mléčné hnojivo použít?

Mohlo by vás zajímat:  Na slunných zahradách se krásně vyjímá rozchodník, hraje všemi barvami a není náročný

Pozitivně bude působit například na aloe vera, palmy nebo zvonky. Ideální bude také pro kapradiny. Mléko můžete použít na rostliny, které mají rády vápenaté hnojivo, naopak kyselomilné rostliny mléčné hnojivo neocení. Hotové je raz dva a kromě mléka můžete použít také jiné domácí prostředky.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/milk-fertilizer.htm
Přidat na Seznam.cz