Pine Cones Wicker Basket

Šišky se na zahradě hodí jako hnojivo nebo mulč a usnadní zalévání rostlin

Máte na zahradě jehličnaté stromy nebo chodíte pravidelně do lesa? Naučte se, jak naplno využít popadaných šišek. Nemusíte je jen vztekle vyhazovat. Ve skutečnosti vám velmi dobře poslouží při pěstování rostlin na zahradě i doma. S chytrým využitím si již nebudete muset lámat hlavu se zaléváním pokojových rostlin a poslouží vám také jako hnojivo nebo mulč.

Vyhoďte šišky do kyselého kompostu

Šišky jsou skvělou složkou pro kompost. Ten potom bude vhodný pro rostliny, které milují kyselejší substrát. Mezi takové rostliny patří růže, rododendrony, hortenzie, americké borůvky, magnolie nebo jehličnany. Jestli chcete šišky vyhodit, měli byste to udělat tímto způsobem. Alespoň je zužitkujete a po nějaké době je využijete v podobě kvalitního hnojiva.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání jídlem je globální nešvar, který zatěžuje životní prostředí. I malé změny znamenají hodně

Pro mulčování jsou lepší než kůra

Každá zahrada potřebuje alespoň jednou za čas mulč. Většinou se používají kartony, listí nebo kůra. Šišky jsou pro tyto účely lepší, protože se rozpadají mnohem pomaleji než kůra. Díky tomu je nebudete muset tak často doplňovat. Jsou vhodné hlavně pro kyselomilné rostliny. Budete mít méně práce a také ušetříte hodně peněz.

Zdroj obrázku: Freepik

Šiška vám poradí, kdy zalít rostlinu v květináči

Nikdy netušíte, kdy vaše pokojová rostlina potřebuje zalít? Šiška vám pomůže. Nechte z ní vylézt všechny breberky a potom ji vložte do květináče. Jakmile budou šupinky uzavřené, rostlina je dostatečně zalitá. Jestli se šupiny otevřou, měli byste jí poskytnout více závlahy. Tímto způsobem vždy dokonale poznáte, jak jsou na tom vaše rostliny doma i venku.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto 5 potravin z jídelníčku rovnou vyřaďte. Při pravidelné konzumaci vedou přímo k rakovině

Využijte je při přesazování rostlin

Stejně jako jsou ideální na mulčování, šišky jsou skvělé také pro přesazování květin. Můžete je totiž použít jako drenážní vrstvu na dno květináče. Běžně se k tomu používají malé oblázky, ale stejně tak můžete využít tento přírodní materiál. Jestli nemáte na zahradě jehličnaté stromy, můžete si pár šišek nasbírat při procházce lesem a vytěžit z nich maximum.

Zdroj: https://acultivatednest.com/ways-to-use-pine-cones-in-your-garden/
Přidat na Seznam.cz