Young Female Doctor Holds Model Person S Lungs Her Hands

Silná trojka pro zdravé plíce: tyto bylinky je pročistí a posílí proti nemocem i špinavému vzduchu

Většina z nás žije ve městě. Každý den se do našich plic dostává mnoho škodlivých látek, které mohou způsobit alergie, astma i mnoho onemocnění. Dobrý stav plic je něco, co můžete sami ovlivnit. Musíte jen vědět, jak na to. Použít můžete blahodárné bylinky, které dokážou vyčistit nejen plíce, ale celý organismus a zlepšit zdraví. Podívejme se na tři byliny, které by v domácí lékárničce rozhodně neměly chybět.

Eukalyptus

Eukalyptus na tomto seznamu vás zajisté nepřekvapí. Patří mezi nejznámější rostliny, které se používají pro vyčištění dýchacího systému. Eukalyptus je velmi bohatý na antioxidanty, které na sebe vážou volné radikály. Díky tomu budete mít mnohem vyšší imunitu. Eukalyptus zároveň zklidní podráždění plic a podpoří léčbu zánětu plic nebo průdušek. Při nachlazení nebo onemocnění dýchacích cest se jedná o nepostradatelného pomocníka.

Mohlo by vás zajímat:  Vlaštovičník uzdraví pokožku, vyléčí akné i bradavice. Ve formě masti působí přímo zázračně
Zdroj obrázku: Freepik

Plicník

Plicník má velmi silné antioxidační vlastnosti, stejně jako eukalyptus. Tato rostlina obsahuje velké množství tříslovin, které mají antibakteriální a antivirové vlastnosti. Plicník se doporučuje hlavně lidem, kteří jsou hodně vystaveni smogu. To znamená, že je vhodný pro obyvatele velkých měst. Bylina zvyšuje odolnost proti znečištěnému ovzduší. Navíc pomáhá léčit poškozenou plicní tkáň, která byla vystavena nebezpečným látkám (uhlí, cementu, azbestu).

Oregano

Oregano není jen chutné koření. Obsahuje vitamíny A, C, E a K, vlákninu, vápník, mangan, niacin, železo, hořčík, lutein a karotenoidy. Najdeme v něm také kyselinu rozmarýnovou, která snižuje histamin v těle a zlepšuje průchodnost plic. Stačí, když sušené oregano zalijete horkou vodou a necháte 15 minut vylouhovat. Tento odvar pijte třikrát denně při zdravotních potížích. Vyzkoušet ale můžete také oreganový olej, který si můžete zakoupit nebo vyrobit doma.

Zdroj: https://www.traditionalmedicinals.com/articles/plants/herbs-the-respiratory-system/
Přidat na Seznam.cz