Balcony Europe Modern Apartment Building With Roller Blinds Flower Pots Modern Balcony Garden

S balkonovými květinami se není nutné loučit. Při správném zazimování na jaře znovu rozkvetou

Pro většinu exotických rostlin, které nám dělaly radost svou krásou celé léto, nastává jako každý rok těžké období. Majitel takových rostlin by se z nich rád těšil i v budoucnu, ale naše podnebí jim nedovoluje, aby přečkaly zimu venku. Proto bychom je měli přes zimu uchovávat v interiéru.

Rostliny, které je nutné uchovat v interiéru

Nejčastěji pěstované rostliny, které vyžadují přezimování v interiéru, jsou fuchsie, agáve, olivovníky, oleandry, palmy, kaktusy a citrusové keře. Zimu venku většinou nepřežijí ani muškáty a některé bylinky, například rozmarýn.

Mohlo by vás zajímat:  Papírové utěrky najdou využití nejen v kuchyni. Pomohou vychladit nápoj i s naklíčením semínek

Příprava na zimování

Když jsou rostliny ještě venku, musí se pečlivě zkontrolovat, jestli nejsou napadeny nějakou chorobou nebo škůdcem. Náchylné rostliny můžete preventivně postříkat. Odstraňte nemocné a poškozené části rostlin a doplňte substrát.

Zdroj obrázku: Freepik

Výběr správného místa

Místo pro přezimování by mělo mít přístup ke slunečnímu světlu. Toto místo by mělo mít stálou teplotu a je dobré, aby šlo během teplejších zimních dní větrat. Ideální teplota v takové místnosti je 5 až 10 °C. Nejvhodnějšími místnostmi jsou zimní zahrady, skleníky a prosklené verandy. Přístup ke světlu je v těchto prostorech dostatečný. Skleníky a verandy nejsou vytápěné, proto se doporučuje chránit rostliny před mrazem. Pro přezimování rostlin se často volí vytápěná garáž.

Mohlo by vás zajímat:  Nevábně vonící antibiotikum nepředepisuje lékař. Najdete ho na zahradě, ale užití může být značně nepříjemné

Další alternativní místa pro zazimování

Pokud máte v domě schodiště, prázdný pokoj, podkroví nebo dostatečně velkou chodbu, mohou tyto místnosti skvěle posloužit právě k uskladnění rostlin. Nezapomeňte na nastavení správné teploty. Sklep je vhodným místem na přezimování rostlin, pouze pokud má sklep okna. Teplota ve sklepě je pro zazimování ideální. Pokud ve sklepě není možný přísun světla, neměli byste sem květiny umístit, pouze kaktusům tyto podmínky nevadí.

Zdroj: https://www.bbg.org/gardening/article/overwintering_potted_plants
Přidat na Seznam.cz