Tray With Three Small Plants With Word Ficus It

Rostliny pěstované ve vodě jsou krásnou a netradiční dekorací

Květiny jsou v interiéru originální dekorací, kterou stojí za to pořídit. Pokud však holdujete moderním trendům a milujete alternativní věci, určitě si zamilujete způsob pěstování rostlin, aniž byste se museli starat o jediný kus hlíny. Vyzkoušejte rostliny pěstované přímo ve vodě. Jsou nenáročné a krásné. Stačí jednou za čas květinu osprchovat od prachu a dolít potřebné množství vody. Navíc se můžete těšit nejen z krásy listů a květů, ale také z kořenového systému.

Objevte krásu pěstování rostlin ve vodě

Ze všeho nejdříve je potřeba připravit řízky a nechat je zakořenit ve vodě. Pomocí ostrého nože odřízněte od květiny několikacentimetrový výhonek se špičkou. Odstraňte spodní listy a vložte řízek do vody. Za několik týdnů se objeví první kořínky.

Mohlo by vás zajímat:  Zkušeným pěstitelům stačí jeden pohled na správné místo a hned vědí, zda jsou jejich pokojovky zdravé

Potom můžete řízky přemístit do hydroponické soustavy. Jde o nádobu s oblázky nebo gelovými kuličkami. Rostliny, které už pár týdnů rostly v zemi, můžete také umístit do vodní lázně. Není však dobré přivykat rostliny, které už v hlíně žijí několik měsíců, nebo dokonce let. V takovém případě pravděpodobně zajdou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ozvláštněte interiér

Rostliny ve skle vytvoří v interiéru originální dekoraci. Moderní interiér ozvláštníte pomocí hydroponického setu, který vypadá opravdu nádherně. Jde v podstatě o speciálně navržené skleněné nádoby určené pro pěstování rostlin bez půdy. Potřebovat budete pouze keramzit a speciální hnojivo pro hydroponické pěstování. Na dno nádoby umístěte keramzit, vložte do něj kořeny rostliny a nakonec přidejte vodu s trochou hnojiva.

Mohlo by vás zajímat:  Nekvetoucí orchidej není na vyhození. Jednoduchými triky ji opět přesvědčíte k růstu do krásy

Rostlinám se také bude dařit ve skleněných nádobách naplněných oblázky. Dekorativní oblázky seženete v akvaristickém obchodě. Na dno vložte dřevěné uhlíky a na ně pak oblázky, do kterých dáte rostlinu. Pěkně vypadá hydrogel, ve kterém rostliny vydrží dlouhé roky. Jakmile se perličky hydrogelu začnou zmenšovat, stačí přidat vodu.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/design/projects/how-to-build-a-hydroponic-garden/
Přidat na Seznam.cz