Garden Cress 3311846 1920

Řeřicha patří k nejcennějším pokladům jara. Zdravé klíčky lze sklízet už za pár dní od výsevu

Řeřicha je v domácnostech spojená hlavně s Velikonocemi. Je symbolem života a vitality, proto by na jaře neměla chybět na vašem stole. Je ale dobré si uvědomit, že můžete začít s pěstováním kdykoliv a nemusíte čekat na svátky jara. Můžete si řeřichu snadno vysadit do vaty a během několika dní se těšit z jejích klíčků.

Jak získat čerstvou řeřichu?

Klíčky řeřichy jsou velmi zdravé a také jejich příprava je velmi jednoduché. Můžete je pak přidat nejen do salátů, ale vhodné budou také jako doplněk na namazaný chléb. Klíčky jsou pikantní a vhodné nejen jako dekorace. Jarní atmosféru můžete doplnit různými věcmi a řeřicha patří mezi ně. Vysadit ji je velmi jednoduché a nebudete k tomu potřebovat mnoho věcí.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí brambory může sklízet každý. Téhle zelenině se bude dařit i v květináči na balkoně

Řeřicha se hodí především k vajíčkům, proto je spjata s Velikonocemi. K jejímu vysazení budete potřebovat malou misku, talíř, na který budete řeřichu vysévat, a vatu. Tento úkol pak zvládne naprosto každý. Proto do vysazení můžete zapojit i své děti, které budu nadšené, že se jim něco povedlo, a denně budou sledovat, jak jejich řeřicha roste a roste.

Zdroj obrázku: Freepik

Vata a velké množství vody budou důležité

Vytvořte si vlastní tradici, kterou budete každý rok dodržovat. Misku otočte dnem vzhůru a položte ji na talíř. Nádobu zakryjte vatou a zalijte množstvím vody. Potom na vatu nasypte semínka řeřichy. Musí být blízko u sebe, díky tomu budou klíčky velmi husté. Semínka můžete k vatě přitlačit, aby neklouzala. Podlijte vodou a pak už jen sledujte, jak klíčí. Ke konzumaci budou vhodné již za týden.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječné skořápky dodají rostlinám živiny a ochrání je před slimáky

Jak rychle řeřicha roste? Pokud vydržíte 10–14 dní, bude to nejlepší varianta. Vlastnosti řeřichy jsou velmi známé. Rostlina je spojena s jarní energií, protože obsahuje vitamin C, který podpoří imunitu. Tělo bude chráněné před stárnutím a řeřicha také působí antioxidačně. Podporuje trávicí trakt a pomáhá odstraňovat toxiny. Hodí se také pro ty, kteří se snaží zhubnout.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/how-to-grow-cress
Přidat na Seznam.cz