Portrait English Springer Spaniel Field Covered Greenery With Blurry Background

Psi jedí trávu kvůli chuti i při trávicích obtížích

Přestože jsou psi masožravci, mnohdy je můžeme vidět, jak konzumují trávu. Během několika let se objevilo mnoho teorií, které odůvodňují toto chování. Jak se ukazuje, psi mají pro toto počínání několik důvodů.

Psí řeč

Psi nekomunikují s prostředím jako lidé, komunikují na základě chování, gest a zvuků. Jejich řeč těla však můžete jednoduše rozpoznat a díky tomu odhadnout jejich náladu nebo to, jak se cítí. Hodně se například mluví o tom, v jaké poloze psi spí. Když poznáte řeč těla svého psa, získáte díky tomu mnohem hlubší pouto se svým mazlíčkem.

Mohlo by vás zajímat:  Běžné problémy při pěstování rajčat

Psi jsou masožravci, takže tráva pro ně není úplně stravitelná, takže ji skoro celou vyloučí nebo vyzvracejí. Nejčastější teorií, proč psi konzumují trávu, je nahrazení nutričních nedostatků. Toto tvrzení je však mýtus, protože bylo vypozorováno, že psi jedí trávu i při vyvážené stravě. Předpokládá se, že psi sahají po trávě, když se necítí dobře a chtějí se vyzvracet. Chtějí si takovýmto způsobem zajistit úlevu.

Zdroj obrázku: Freepik

Další důvody

I když tráva není pro psy přirozeným krmivem, jedí-li ji sporadicky a nemá negativní vliv na jejich zdraví, není důvod se obávat. Jak se ukazuje, vše může spočívat v jejich instinktech. Předpokládá se, že psi jedí trávu hlavně pro potěšení, protože mají rádi její chuť a vůni. Kromě toho se věří, že pokud se psi zaměřují na konzumaci trávy, mohou být příčinou problémy s chováním.

Mohlo by vás zajímat:  Zapomeňte na předražená hnojiva z obchodu, efektivně je nahraní kuchyňský odpad

Při opakovaném jedení trávy nebo častém zvracení stojí za to poradit se s veterinářem. Kromě toho by se v zájmu zdraví domácích mazlíčků měla věnovat zvláštní pozornost tomu, kde psi trávu jedí. Ve městech mohou být výfukové plyny problémem, na venkovských loukách a domácích zahradách může být tráva kontaminována chemikáliemi. Pokud váš pes žije v bytě, zkuste mu jednou za čas vypěstovat speciální trávu určenou přímo pro zvířata. Zakoupit ji můžete v kterémkoli obchodě se zvířecími potřebami.

Zdroj: https://vcahospitals.com/know-your-pet/why-do-dogs-eat-grass
Přidat na Seznam.cz