Snail Green Grass Type Large Edible Land Snail That Breathes Air

Proti šnekům v zahradě zafunguje skořice, káva a vaječné skořápky

Šneci jsou nepříjemní škůdci, kteří se živí zdravými okrasnými rostlinami, jakož i ovocem a zeleninou rostoucí v zahradě. V noci útočí na zahradu a způsobují v ní zmatek tím, že jedí listy, stonky a květy rostlin. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se zbavit šneků ze zahrady přirozeným způsobem.

Pozor na chemii

Na trhu je k dostání mnoho chemických přípravků a jedů, některé z nich nejsou nejlevnější. Toto řešení, i když je účinné, přináší určité riziko. Použití silné chemie proti hlemýžďům může ohrozit jiná zvířata navštěvující naše zahrady včetně ježků nebo ptáků, kteří se živí těmito měkkýši. Z tohoto důvodu nejbezpečnějším, nejlevnějším a nejrychlejším způsobem, jak vystrašit šneky, je použití přírodních metod.

Mohlo by vás zajímat:  Posečenou trávu lze využít jako mulč, hnojivo nebo ochranu před mrazem

Jako první zkuste použít skořici. Skořice je koření s intenzivní vůní. Šneci nenávidí jeho vůni, protože je dráždí. Stačí je rozptýlit kolem rostlin a škůdci se k nim nepřiblíží. Koření může být aplikováno v linii nebo smícháno s horní vrstvou půdy. Pokud skořice sama o sobě nepomůže, můžete k ní přidat mletou papriku, jejíž vůně ještě více vystraší škůdce.

Zdroj obrázku: Freepik

Vaječné skořápky a káva

Káva má podobný účinek jako skořice, přesněji kávová sedlina. Šneci její vůni nesnesou. V tomto případě stačí smíchat s půdou kolem rostlin. Tato metoda může být použita k ochraně acidofilních rostlin, jako jsou hortenzie nebo vřesy. Kávová sedlina působí jako hnojivo, které obohacuje půdu o živiny včetně hořčíku, vápníku nebo draslíku.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborové slupky nejsou žádný odpad! Mají skvělé účinky na lidské tělo i rostliny

Při používání vajec v kuchyni si uschovejte jejich skořápky. Mohou sloužit jako levná a ekologická past na šneky. Měkkýši nemají rádi ostré hrany. Rozptýlené skořápky vajec budou účinnou bariérou, kterou se šneci neodváží překročit. Kromě toho jsou skořápky přírodním hnojivem. Protože jsou tvořeny z uhličitanu vápenatého, jsou ideální pro odkyselení půdy.

Zdroj: https://www.learningwithexperts.com/gardening/blog/organic-slugs-snails-control
Přidat na Seznam.cz