Colony Ants Who Are Helping Build Nest Ants Close Up

Proti mravencům doma i na zahradě pomohou osvědčené produkty

Pokud máte na zahradě mravence, nejspíš máte svůj vlastní názor na tyto malé pomocníky. Příroda skutečně využívá jejich přítomnost, ale bohužel mnozí zahrádkáři je považují za škůdce, kteří poškozují úrodu. Mravenci se však snadno mohou objevit i v našich domácnostech, především v kuchyni, kde mají hojnost potravy. Pokud se s tímto problémem potýkáte, nemusíte hned sahat po chemických prostředcích. Můžete vyzkoušet domácí metody, které vás zbaví nežádoucí přítomnosti mravenců jak v zahradě, tak i v kuchyni.

Problém s mravenci na zahradě

Nepřetržitá aktivita mravenců na zahradě nebo jejich přítomnost na rostlinách nás často obtěžují. Přestože jsou v přírodě užiteční, protože přenášejí pyly a semena, a tak pomáhají rostlinám se rozmnožovat, když se objeví ve záhonech, mohou způsobit poškození listů a přitáhnout mšice, se kterými žijí v symbióze.

Mohlo by vás zajímat:  Vypuďte myši z domu: vsaďte na omamné vůně, nepříjemné zvuky či pasti

Pro zahradníky je důležité vědět, které rostliny jsou pro mravence neodolatelné, aby se jim dokázali vyhnout. Někdy se zbavit mravenců může být obtížné, protože postupně objeví způsoby, jak obejít pasti a opětovně napadnout rostliny nebo zásoby potravin. Pokud máte mraveniště přímo na zahradě, můžete se potýkat s tímto problémem po celé léto a možná až do podzimu.

Zdroj obrázku: Freepik

Alternativa k chemickým prostředkům

Existuje několik domácích prostředků, které můžete vyzkoušet, abyste se zbavili mravenců. Například můžete použít ocet ve spreji, jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Můžete také vyrobit speciální past z piva nebo použít vroucí vodu. Tyto prostředky nejenže mravence utopí, ale také jim znemožní přístup k rostlinám. Další možností je využití domácích hnojiv, která jsou oblíbená pro svou účinnost. Co se týče rostlin, můžete vysadit například mátu, rozmarýnu nebo majoránku. Tyto aromatické bylinky nejenže pomohou vyhnat mravence ze zahrady, ale také mohou být využity v kuchyni při přípravě různých pokrmů.

Zdroj: https://lasvegas.rentokil.com/blog/6-natural-ways-get-rid-ants/
Přidat na Seznam.cz