Hedge Evergreen Thuja Trees Park Sunny Day (1)

Prostor pod tújemi je vhodný pro zasazení květin a barevných keřů

Túje jsou nepochybně jedním z nejpopulárnějších zahradních keřů. Jsou účinnou a pěknou dekorací, která může chránit před pohledy zvědavých sousedů. Problém však nastává, když vznikne prostor pod těmito keři a vy nevíte, co s ním. Vsaďte na tyto konkrétní rostliny a zahrada projde velkou změnou.

Zbytečné místo

Túje je jehličnatá dřevina, která je jedinečnou ozdobou prostoru kolem domu. Může růst v půdě i květináčích a být potěšením pro členy domácnosti. Není divu, že túje je oblíbená rostlina, která se s radostí pěstuje v mnoha zahradách. Lidé po tomto keři sahají stále častěji, protože dokáže vytvořit krásný živý plot nebo dekorativní strom.

Mohlo by vás zajímat:  "To je můj jogurt, proč mi ho kradete? Vraťte ho do mého vozíku," obořila jsem se v obchodě na seniorku

Využití prostoru pod tújí je však běžným problémem. Potom čelíme skutečné výzvě. Mnoho zahradníků otevřeně tvrdí, že pod tújemi, zejména těmi, jejichž větve sahají k zemi, nebude růst žádná rostlina. Je ale chyba okamžitě se vzdát. Existují trvalky a květiny, které ve společnosti zelených keřů přemění naši zahradu v pohádkovou krajinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití prostoru

Nejlepší budou rostliny, které nevyžadují speciální ošetření. Navíc rostou rychle a jsou stálezelené a dobře se kombinují s jinými druhy. Dokonale se mísí kvetoucí keře a trvalky. Než se rozhodnete zařídit okrášlení v okolí túje, věnujte pozornost požadavkům rostlin, které chcete zasadit před keři. Zaměřte se především na preferovanou pozici a základní živiny pro růst.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek a cibule ochrání rostliny na zahradě před mšicemi

Budou tady skvělé například brusinky. Cítí se dobře ve stínu, díky čemuž se nemusíte bát umístění pod keřem. V jejich společnosti se také budou cítit skvěle lilie, rododendrony nebo hortenzie. Všechny tyto rostliny budou v pořádku také na mírně kyselém povrchu. Vyplatí se vysadit i zimolez, ozdobné trávy, bergenii nebo pelargonie. Tyto rostliny oživí zahradu a vy se zbavíte prázdného místa.

Zdroj: https://gardentabs.com/what-to-plant-under-and-around-arborvitae/
Přidat na Seznam.cz