Hedge Evergreen Thuja Trees Park Sunny Day (1)

Prostor pod tújemi je vhodný pro zasazení květin a barevných keřů

Túje jsou nepochybně jedním z nejpopulárnějších zahradních keřů. Jsou účinnou a pěknou dekorací, která může chránit před pohledy zvědavých sousedů. Problém však nastává, když vznikne prostor pod těmito keři a vy nevíte, co s ním. Vsaďte na tyto konkrétní rostliny a zahrada projde velkou změnou.

Zbytečné místo

Túje je jehličnatá dřevina, která je jedinečnou ozdobou prostoru kolem domu. Může růst v půdě i květináčích a být potěšením pro členy domácnosti. Není divu, že túje je oblíbená rostlina, která se s radostí pěstuje v mnoha zahradách. Lidé po tomto keři sahají stále častěji, protože dokáže vytvořit krásný živý plot nebo dekorativní strom.

Mohlo by vás zajímat:  Lžíce známé sladké látky pomůže na zahradě, ale umí prospět také kráse

Využití prostoru pod tújí je však běžným problémem. Potom čelíme skutečné výzvě. Mnoho zahradníků otevřeně tvrdí, že pod tújemi, zejména těmi, jejichž větve sahají k zemi, nebude růst žádná rostlina. Je ale chyba okamžitě se vzdát. Existují trvalky a květiny, které ve společnosti zelených keřů přemění naši zahradu v pohádkovou krajinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití prostoru

Nejlepší budou rostliny, které nevyžadují speciální ošetření. Navíc rostou rychle a jsou stálezelené a dobře se kombinují s jinými druhy. Dokonale se mísí kvetoucí keře a trvalky. Než se rozhodnete zařídit okrášlení v okolí túje, věnujte pozornost požadavkům rostlin, které chcete zasadit před keři. Zaměřte se především na preferovanou pozici a základní živiny pro růst.

Mohlo by vás zajímat:  Plané rostliny prozradí, v jaké půdě rostou. Díky tomu každá zahrada bude překrásná

Budou tady skvělé například brusinky. Cítí se dobře ve stínu, díky čemuž se nemusíte bát umístění pod keřem. V jejich společnosti se také budou cítit skvěle lilie, rododendrony nebo hortenzie. Všechny tyto rostliny budou v pořádku také na mírně kyselém povrchu. Vyplatí se vysadit i zimolez, ozdobné trávy, bergenii nebo pelargonie. Tyto rostliny oživí zahradu a vy se zbavíte prázdného místa.

Zdroj: https://gardentabs.com/what-to-plant-under-and-around-arborvitae/
Přidat na Seznam.cz