Spices 2546297 1920

Přírodní léčivé síly bobkového listu se s přehledem vyrovnají drahým prostředkům z lékárny

Koření je pro tělo dokonalým pomocníkem, jelikož často vyživuje a detoxikuje. Stejně je na tom také bobkový list, který sice běžně najdete v regálech obchodů, ale jen málokdo si uvědomuje jeho sílu a pozitivní účinek na zdraví. 

Posilněte své klouby

Účinek bobkového listu pocítíte jak po konzumaci, tak i vnějším užitím. Když list rozdrtíte a zalijete horkou vodou, získáte směs, která po vypití prospěje kloubům a vazům. Aby byla kúra úspěšná, musíte ji provádět opakovaně alespoň několikrát týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek vitaminu D ze slunce lze v zimě snadno doplnit přirozeně v potravě

Vybírejte kvalitní kusy

Aby měl bobkový list co nejvíce prospěšných látek, je třeba jej nakupovat na ověřených místech. Zkuste například tržnice, kde najdete nejvíce bio produktů, nebo si pro koření zajeďte sami do zahraničí. Cena bude sice trochu vyšší, ale složení bohatší na prospěšné látky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Je třeba si uvědomit, že bobkové listy mají analgetický a protizánětlivý účinek. Jejich konzumace se doporučuje lidem, kteří mají problémy s ledvinovými kameny.

Bude se vám lépe dýchat

Trpíte dlouhodobě na záněty horních dýchacích cest? Bobkový list vám nabízí příjemné řešení. Nahřejte několik kusů, zabalte je do gázy a poté přitiskněte na hrudník. Teplo a látky v bobkovém listu způsobí, že se vám brzy uleví a dýchání pro vás bude opět snazší. 

Mohlo by vás zajímat:  Známá influencerka prozradila jednoduchý trik, který odežene všechny mouchy na míle daleko

Olej z bobkových listů

Olej z koření je vždy velmi účinným pomocníkem pro vaši domácí lékárnu. Chybět by vám proto neměl ani olej z bobkového listu. Do sklenice s olivovým olejem můžete přidat bobkový list a počkat 14 dní, než se dostanou látky z listu do tekutiny. Pro rychlejší zpracování stačí bobkový list naporcovat na menší kousky nebo rozdrtit ve hmoždíři. Čím více listů do obyčejného oleje přidáte, tím se zvýší účinnost.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud chcete přímo čistý olej z bobkového listu, můžete jej zakoupit ve specializovaných prodejnách, které se zabývají alternativní medicínou. 

Přidat na Seznam.cz