Freshly Brewed Coffee Is Poured From Coffee Machine

Pravidelné pití kávy prokazatelně posiluje lidské zdraví. Zbaví tělo toxinů a zlepší psychickou pohodu

Světová zdravotnická organizace uvedla, že pití kávy je velmi důležité pro lidské zdraví. Nesmíte to s ní tedy přehánět, ale pokud si dopřejete 1–3 šálky denně, podpoříte nejen funkci ledvin, ale budete se cítit lépe. Káva vás nastartuje na nový den, dávejte ovšem pozor, protože také odvodňuje. Proto je vhodné si ke každému hrnku kávy dát sklenici vody.

Proč se vyplatí pití kávy?

Pití kávy doporučuje i mnoho lékařů, například onkologové, kardiologové nebo psychiatři. Denní množství by ale nemělo překročit 30 ml tohoto černého nápoje. Pokud si dáte tři šálky denně, své zdraví podpoříte, ale rozhodně to s kávou nepřehánějte, protože by vám mohla naopak uškodit. Káva je plná antioxidantů, které mají za následek, že se vám vyhne například cirhóza. Káva má také pozitivní vliv na oběhový systém, protože ochrání cévy. Pitím kávy předejdete mrtvici nebo infarktu.

Mohlo by vás zajímat:  Topení dřevem je výhodné a snadné na údržbu

Káva také stimuluje ledviny k tomu, aby rychleji filtrovaly toxiny. Dostanou se tak rychleji z těla a budete se cítit plní energie. Někdo si neumí představit ráno bez kávy. Dávejte si ale pozor, abyste si ji nedávali nalačno. Káva se hodí také pro osoby, které trpí zácpou. Obsahuje vlákninu, která přispívá ke správné funkci střev.

Zdroj obrázku: Freepik

Pitím kávy můžete snížit riziko demence

I když se to možná nezdá, hrnek kávy každý den snižuje riziko nejen mrtvice, ale také demence. Hodí se i při jiných nervových onemocněních. Je ale nutné myslet na to, že kávu je potřeba pít s určitými pravidly. Jak jsme uvedli, důležité je si k ní dát sklenici vody. Kávu byste také neměli pít nalačno.

Mohlo by vás zajímat:  Balkon plný nádherných rostlin je útulný, pro kočky ale může znamenat nebezpečí

Dávejte si nejlépe filtrovanou kávu, která nebude obsahovat sloučeniny, jež mohou zvýšit špatný cholesterol. Nikdy si také nedávejte velké množství kávy najednou, protože je možné se předávkovat. Nejlepší je dávat si kávu černou, ale mnoho lidí si do ní přidává mléko i cukr. Záleží jen na vaši chuti a dnes už existuje spousta variant, jak si kávu vychutnat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/top-13-evidence-based-health-benefits-of-coffee
Přidat na Seznam.cz