Small White French Onions Dark Bowl

Postřik z cibulových slupek zvýší odolnost rostlin na zahradě i doma

Cibuli doma používáme nejspíše všichni a často nám tak z ní zbývá odpad, který představují hlavně cibulové slupky. Co kdybychom vám řekli, že je vůbec nemusíte vyhazovat? Právě naopak. Mají ještě další využití. Nejvíce z nich budou nadšené vaše rostliny, a to jak ty zahradní, tak ty domácí. Jak takový postřik z cibulových slupek vytvořit a k čemu je nám vlastně dobrý? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Proč jsou cibulové slupky takový zázrak

Cibulové slupky, stejně jako cibule samotná, obsahují mnoho vitamínů a dalších prospěšných látek. Nejvíce se v nich vyskytují vitamíny skupiny B, které posílí imunitu rostlin a budou je tak chránit před škůdci či různými onemocněními. Dále jsou důležitými látkami obsaženými v cibulových slupkách železo a vápník. Železo je velmi důležité pro výrobu chlorofylu, který přímo ovlivňuje samotný proces fotosyntézy. Vápník je také pro blahobyt rostlin velmi důležitý, a to už z toho důvodu, že ovlivňuje kvalitu kořenového systému.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná zahrada zklidní vaše nervy. Jak ji vytvořit?
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na výrobu postřiku z cibulových slupek

Výroba postřiku je velice jednoduchá. Jediné, co k ní potřebujete, jsou zhruba dva litry vody a zásoba cibulových slupek. Začněte tím, že vysušené slupky vložíte do hrnce a zalijete vodou. Tuto směs pak nechejte asi dvacet minut vařit na mírném plamenu. Poté nechte směs vychladnout a slijte ji. Výslednou tekutinu přelijte do rozprašovače a můžete ihned použít. Pokud ji chcete skladovat po delší dobu, uložte ji do chladničky.

Jak postřik aplikovat

Aplikace postřiku je také velmi jednoduchá. Měli byste ji provádět zhruba každé tři dny. Co se venkovních rostlin týče, je dobré postřik aplikovat za chladnějšího počasí. Rostliny pak nebudou mít takový šok a látky se budou lépe vstřebávat. U rostlin vnitřních na tuto podmínku nemusíte brát ohled. Takto byste měli kúru provádět po celou sezónu.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda je spojencem každého zahradníka. Rostliny zbaví škůdců a vypořádá se s plevelem

Pokud máte postřiku dost, můžete s ním rostliny i přímo zalévat. V tomto případě není zavlažování třeba provádět častěji než jednou za týden.

Zdroj: https://agriculturereview.com/onion-peel-fertilizer-preparation-and-usage
Přidat na Seznam.cz