Red Chili Pepper

Postřik připravený z chilli koření zlikviduje mšice

Velký problém v každé zahradě jsou mšice, které deformují listy, květy a snižují kvalitu plodů. Bojovat proti nim musíte rychle, protože jinak můžete přijít úplně o všechno. K tomu potřebujete spolehlivý prostředek. Nejlepší je ten, který si rychle a snadno vyrobíte doma. Nebudete muset okamžitě běžet do obchodu ani platit velké peníze za chemické prostředky.

Proč používat chilli proti škůdcům?

Chilli obsahuje jednu velmi důležitou složku, a to kapsaicin. Právě díky němu jsou chilli papričky pálivé. Navíc se tato složka používá také při výrobě slzného plynu nebo pepřových sprejů. Bolest a pálení nezpůsobuje jen lidem, ale také různým škůdcům. Mšice patří mezi ně, takže se s pomocí tohoto koření můžete zbavit velmi škodlivého hmyzu na své zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Ne každý med je zdravý. Jednoduchý test prozradí, zda máte doma jen chabou náhražku
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí sprej proti mšicím s chilli kořením

Vždy si vezměte ochranné rukavice. Na domácí sprej stačí smíchat 500 ml vody a 1 lžičku chilli koření. Všechno důkladně promíchejte a nechte působit 36 hodin. Poté smíchejte 20 ml roztoku s 1 litrem vody. Směs nalijte do láhve s rozprašovačem a použijte na postižené rostliny. Uvidíte, že roztok působí velmi rychle a spolehlivě. Navíc tím odstraníte více než jen mšice.

Tento sprej můžete použít na jednotlivé škůdce, ale také na celé kolonie hmyzu. Vždy ho používejte v bezvětří, aby se vám nedostal do očí. Sprej používejte každých pár dní. Skladovat ho můžete až dva týdny, potom si musíte připravit nový roztok. Snažte se připravit vhodné množství roztoku, abyste s ním zbytečně neplýtvali.

Mohlo by vás zajímat:  Na příští rok buďte připraveni. Při grilování nezapomínejte na dostatek kávy

Na co si dávat pozor při aplikaci spreje?

Velmi důležité je dodržet poměr 20 ml roztoku na 1 litr čisté vody. Jakmile dáte do vody více chilli roztoku, můžete tím hodně ublížit nejen škůdcům, ale také svým rostlinám. Chilli koření je může spálit, když na ně nastříkáte příliš mnoho postřiku nebo příliš silný roztok. Dávejte si také pozor, aby se vám nedostal na kůži nebo do očí, protože může způsobit podráždění.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/hot-pepper-spray-for-plants/
Přidat na Seznam.cz