Některé impozantní rostliny by rozhodně v interiéru chybět neměly, stanou se srdcem domova

S příchodem podzimního období si méně užíváme zeleně, na zahradě nebo balkoně je čím dál méně odpočinku. Je to ale skvělý čas na to, uspořádat prostor doma pomocí rostlin, které budou sloužit jako dekorace, ale také přinesou do bytu pocit, že je u vás stále jaro.

Květiny usnadní relaxaci a oživí interiér

Doma můžete pěstovat různé okrasné rostliny. Jednou z nich je strom peněz. Je to efektní strom, jehož kmen je „spletený do copu“. Listy mají zelenou barvu a v květináči může rostlina dosáhnout výšky až 1,5 metru. Kvete ale jen zřídka a jeho květy jsou malé, otevírají se za soumraku a zavírají před úsvitem. Je to ideální druh rostliny pro zapomětlivé pěstitele. Nemá vysoké nároky, snáší dobře i nedostatek vlhka. Má ráda jasné polohy, ale nedávejte ji na přímé slunce.

Mohlo by vás zajímat:  Kapradina má ráda svůj klid. Změny nenese lehce, snadno ztratí svou krásnou zeleň

Gardénie může dorůst až 50 cm. Potěší sněhově bílými a voňavými květy. Vypadá krásně celý rok, ale je náročné ji pěstovat. Potřebuje kyselý substrát, rozptýlené světlo a teploty kolem 20 °C. Netoleruje přesušení ani příliš mnoho vlhkosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Můžete si pořídit popínavky i fíkusy

Rostoucí horolezec může být pěstován jako strom nebo rostlina. Doma může popínavka dosáhnout výšky až 2 metrů, ale je nutné ji každý rok prořezávat. Během období kvetení potěší řadou květů v bílé nebo růžové barvě. Vyžaduje slunné místo, v létě bohatou zálivku a hnojivo pro kvetoucí rostliny.

Mezi neoblíbenější květiny rostoucí v květináčích patří areková palma. V květináči může dosáhnout výšky až 1,5 metru a velmi snadno se pěstuje, potřebuje pouze vlhký vzduch a rozptýlené světlo. Na jaře a v létě ji hnojte přípravkem pro ni určeným, zajistíte tím rychlejší růst. Hodí se do ložnice.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny v zimě strádají nedostatkem světla. Lze jim však snadno pomoci

Fikus upoutá pozornost svou velikostí a intenzivně zelenými listy. Rostliny mohou vypadat starší, než ve skutečnosti jsou. Jejich kultivace vyžaduje trpělivost, protože jakmile uděláte chybu, bude jim opadávat listí.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/decorating-with-house-plants
Přidat na Seznam.cz