Orchid 3479539 1920 (2)

Pokud orchidej nechce rozkvést, dokrmte ji jednoduchým hnojivem z kuchyně

Pokud se o orchidej staráte, jak nejlépe umíte, možná není problém v péči a stanovišti, ale v nedostatku živin. Česnek má velmi silné léčebné účinky a pomůže hojně vykvést i vaší orchideji. Už nebudete muset kupovat speciální drahá hnojiva pro orchideje a navíc česnek je vždy po ruce. Na česnekové hnojivo budete potřebovat:

  • 1 litr vody,
  • 3 stroužky česneku,
  • sklenici,
  • 1 tabletu kyseliny jantarové.
Zdroj obrázku: Pixabay

Příprava česnekového hnojiva pro orchideje

Rozpusťte tabletu kyseliny jantarové v horké vodě, která prošla bodem varu. Než s vodou a kyselinou jantarovou budete pracovat dál, vyčkejte, až úplně vychladne. Potom na jemné kousíčky nakrájejte oloupaný česnek a nalijte ji do hrnce s roztokem vody a kyseliny. V dalším kroku nechte celých 24 hodin odstát a louhovat. Druhý den vodu přefiltrujte a do misky postavte orchideje v květináčích tak, aby mohly dobře absorbovat vámi vyrobené česnekové hnojivo. Nechte orchidej zhruba 2 hodiny ponořené v hnojivu, aby mohly nasávat vodu a potřebné látky. Orchidej si sama nasaje tolik, kolik bude potřebovat, nemusíte se tak bát, že ji přehnojíte nebo přelijete.

Mohlo by vás zajímat:  Sukulenty přežijí náročné podmínky, určité chyby ale mohou vést k jejich uvadnutí

Další typy, aby orchidej krásně a hojně kvetla

Orchidej k hojnému kvetení potřebuje velké množství rozptýleného světla, většinou jí nevadí ani přímé sluneční paprsky, problém může nastat v parném létě, kdy jí slunce může přes okno pálit listy. Také musí být vždy zasazená v průhledném květináči tak, aby vzdušné kořeny mohli růst i mimo něj. A zapomenout nesmíte ani na speciální substrát. Orchidej žije v tropickém pralese, proto velmi dobře snáší vlhko a sucho. Je proto lepší, když ji občas zapomenete zalít, než když ji přelijete. Od věci ani není, když ji občas porosíte. Rosit můžete květy, listy i vzdušné kořeny. Orchidej je velmi nenáročná rostlina, které se daří v každé domácnosti.

Zdroj: https://www.gardeners.com/how-to/growing-orchids/5072.html
Přidat na Seznam.cz