Balcony 200431 1920

Pokud balkonové rostliny přestaly kvést, možná děláte při jejich péči několik chyb

Zima je za námi a konečně mohou balkony zdobit překrásné květiny. Výběr květin je opravdu obrovský. Některé mají překrásné drobné květy, jiné mají květy v převisech. Zdá se, že pěstování květin na balkoně není složité, že je stačí pouze zalít, přihnojit a je hotovo, můžeme se těšit z této půvabné krásy, ale věřte nebo ne, ono to tak není. Mnoho lidí dělá chyby při pěstování balkonových rostlin a rostliny umírají. Nedopouštějte se jich i vy. 

Špatné umístění

Myslete na to, že balkon umístěný na jižní straně v létě poskytuje velké množství slunečního svitu. Na druhou stranu balkon směřující na sever dopřeje květinám slunce až odpoledne. I když se to může zdát směšné, rostliny, které nejsou správně umístěné, nemusí vůbec růst, kvést, a dokonce mohou uhynout. Muškáty, surfinie, dvouzubce a podobné bude nejlepší zasadit na balkoně orientovaném na jižní stranu. Pokud máte balkon na druhé straně, můžete zde pěstovat břečťan, begonie nebo fuchsie.

Mohlo by vás zajímat:  Jediná chyba může pivoňky zničit. Málokdo přitom ví, kdy je správně přesadit
Zdroj obrázku: Pixabay

Zálivka

Právě rostliny, které by měly intenzivně kvést, je dobré pravidelně a hojně zalévat. Pokud je pravé léto a je opravdu horko, bude třeba květiny na jižní straně zalévat ráno, ale i večer. Pokud rostlinám nedopřejete zálivku, květy nevykvetou a nebudou se tvořit nové. Je třeba neustále sledovat zeminu v květináči, aby nebyla úplně vysušená. Také nezalévejte květiny, když je pravé poledne a slunce je velmi silné, mohli byste poškodit kořeny či spálit listy. 

Správně hnojit

Kvetoucí květiny musí mít správnou dávku hnojiva, aby mohly tvořit nové a nové květy. Proč je hnojení tak důležité? Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď, a to ta, že květina v malém květináči rychle spotřebuje živiny z půdy a k další výživě rostliny zemina jednoduše nestačí. Na tyto balkonové rostliny se používají hnojiva na bázi fosforu a dusíku. Někdy můžete použít i například hnojivo z droždí, kopřiv nebo banánových slupek.

Mohlo by vás zajímat:  Klíště se nevyhýbá ani zahradám. Díky jediné bylince od něj bude pokoj
Zdroj obrázku: Pixabay

Napadení škůdci

Rostliny na balkoně mohou být velmi často napadené škůdci, z nichž jsou nejvíce nebezpečné larvy a mšice. Napadení jednoduše poznáte na stavu rostliny a také tehdy, když list rostliny otočíte, protože tito škůdci bývají schovaní především na spodní straně listu. Můžete použít odvar z cibule nebo česneku a nastříkat s ním rostliny. Nebo zajít do obchodu a poptat se na speciální postřiky.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/environmental/plant-not-blooming.htm
Přidat na Seznam.cz