Rajce

Podnebí a půda pro rajčata

Rajčata mají rády příjemné teplé místo na plném slunci a potřebují 8 hodin slunečního světla denně, jinak mohou být slabé a produkují pak málo plodů.

Vhodná půda pro rajčata

Ideální pH půdy pro pěstování rajčat by mělo mít hodnotu mezi 5,5 a 6,8. Půda by měla být úrodná, hluboká, dobře odvodněná a bohatá na organickou hmotu. Pokud půda zůstává mokrá v místech, kam chceme sázet, je třeba vybudovat vyvýšený záhon. Je důležité, aby půda držela vodu co nejrovnoměrněji, protože nerovnoměrný příjem vody může rajčatům způsobit různé problémy. Mezi nejčastější patří: opadávání květů, popraskání plodů a vyhnívání.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata podporují hubnutí, tělu dodají důležité vitamíny

Pokud chcete vytvořit pro své rajčata co nejvhodnější prostředí, je důležité dobré množství kompostu nebo organické hmoty. Obecně se doporučuje 7,6 cm organických látek do horních 15,2 cm půdy Můžete si také vypěstovat krycí plodinu na pomoc při vytváření půdy. Nechte si vyrůst obilí nebo luštěniny, setněte je a přidejte do půdy. Tento způsob bývá nazýván zelené hnojení.

Jednou z možností je vypěstovat na podzim ve vašem záhoně vikev chundelatou (Vicia villosa). Je to luštěnina, která udržuje dusík. Na jaře ji skliďte a zbývající část zaorajte do půdy. Tím je zajištěn jak dusík, tak i okamžitý kompost, který zachovává vlhkost. Konec konců, mnoho nemocí, které postihují rajčata, sídlí právě v půdě a poškozují i ​​papriky, lilek, brambory a jiné rostliny čeledi lilkovitých (Solanaceae). Pokud chcete cyklus chorob přerušit a zbavit se organismů, které nemoci způsobují, střídejte rajčata s nepříbuznými plodinami jako jsou kukuřice, fazole nebo salát.

Mohlo by vás zajímat:  Maliny jsou sladké potěšení, které můžete mít snadno i z vlastní zahrady

Kupte si semena rajčat

Přidat na Seznam.cz

Jedna odpověď na “Podnebí a půda pro rajčata”

Komentáře jsou uzavřené.