Large Green Bush Grows Near Trees Picture With Focus Small Twig With Fly It

Počet much v bytě sníží pravidelný úklid, některé vůně a speciální prostředky

Zanechávají špínu na oknech, ruší nás svým nepříjemným bzučením, a mohou dokonce představovat hygienické riziko. Pokud se chcete zbavit much a užívat si klidný a čistý domov, existuje několik účinných způsobů, které vám mohou pomoci. Následující článek přináší přehled nejúčinnějších metod, jak se zbavit much a udržet je daleko od místa, kde žijete.

Zamezte jim ve vstupu

Prvním krokem k eliminaci much je zabránit jim ve vstupu do vašeho domova. Je důležité důkladně prozkoumat okna a dveře, zda nedochází k úniku vzduchu nebo zda nejsou žádné mezery. I malá trhlina může být dostatečná pro mouchu, aby se dostala dovnitř. Pokud objevíte jakékoli mezery, použijte těsnicí materiály, jako jsou pryže nebo silikonové tmely, abyste tyto mezery zaplnili. Tím se zabrání mouchám ve vstupu a sníží se jejich přítomnost ve vašem domě. Instalace síťovin nebo moskytiér na okna a dveře může také být velmi účinným opatřením, které zamezí ve vstupu mouchám, zatímco si můžete stále užívat čerstvého vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Obávaná mandelinka bramborová dokáže zničit celou úrodu. Zabraňte jí v tom včas
Zdroj obrázku: Freepik

Udržujte čistotu

Mouchy jsou přitahovány zbytky jídla a pachy, které se šíří po domě. Důkladné uklízení a udržování čistoty jsou klíčem k odstranění zdroje jejich potravy. Pravidelně vysávejte podlahy, zvláště v místech, kde se často shromažďují drobné zbytky jídla, jako je kuchyňský prostor. Odstraňujte potravinové zbytky, nepořádek a dobře zavírejte odpadkové koše. Důkladně umývejte nádobí a uklízejte stoly po jídle. Dále můžete použít vonné svíčky nebo oleje s přírodními repelenty, jako je levandule nebo máta. Tyto přírodní vůně odrazují mouchy a pomáhají udržet je mimo vaše prostory.

Mohlo by vás zajímat:  Melounová detoxikace trvá šest dní, během nichž se organismus pročistí a získá znovu energii

Použijte osvědčené pasti a repelenty

Existuje mnoho komerčně dostupných pastí a repelentů na mouchy, které jsou navrženy tak, aby přitahovaly mouchy a zbavily vás jich. Pasti můžete nastražit na strategická místa v domě, jako jsou kuchyňské linky, okenní parapety nebo venkovní prostor, aby přilákaly mouchy a chytily je. Tyto pasti obvykle obsahují lepivou látku nebo lákadlo, které mouchy přitahuje a zachycuje je. Repelenty v aerosolové nebo tekuté formě můžete aplikovat na otevřené prostory, jako jsou okna, dveře a terasy. Tyto repelenty obsahují látky, které odpuzují mouchy a brání jim v přibližování se k vašemu domu.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/a28589164/how-get-rid-house-flies/
Přidat na Seznam.cz