Red Zonal Geraniums Design Pelargonium Peltatum Is Species Pelargonium Known By Common Names Pelargonium Grandiflorum Cranesbill Crane Sbill Green Leaves Floriculture Horticulture (1)

Podzim je ideální čas pro rozmnožení pelargonií

Blížící se podzim je ten pravý čas na pěstování pelargonií. Je to svěží a dlouho kvetoucí květina, která zkrášlí všechny balkony a terasy. Pokud tuto rostlinu rozmnožíte před prvním mrazem, na jaře vám vyrostou nové a krásně kvetoucí exempláře. Zkontrolujte stav pelargonií a dejte jim správnou péči.

Odkud pocházejí pelargonie

Název pochází z řeckého slova „pelargos“, což znamená čáp a poukazuje na plody této rostliny, které mají tvar podobný čapímu zobáku. Zajímavým faktem je, že květy pelargonie nevydávají vůni, protože aroma vychází z celé rostliny. Pelargonie je rostlina, která má ráda slunečnou i polostinnou polohu.

Mohlo by vás zajímat:  Když orchidej trucuje a nechce znovu rozkvést, můžete ji snadno přesvědčit

Půda, ve které jsou květiny zasazeny, by měla být neutrální. Pelargonie kvete od května až do prvních mrazů, kdy v důsledku mrazu její květy umírají. Sazenice pelargonií se mohou vytvořit dvakrát ročně. Poprvé je to od poloviny února do poloviny března. Další vhodný čas je začátek podzimu, dokud venkovní teplota neklesne pod 10 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná péče

Rozmnožování pelargonie na podzim není komplikované a umožňuje získat bezplatné exempláře rostlin, které nás potěší krásnými květy příští sezónu. Zde je návod, jak krok za krokem provést nejjednodušší metodu reprodukce pelargonie. Začněte výběrem rostlin, vyberte si ty, které jsou zdravé a dlouhé asi 10 cm.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli několika chybám v péči nemusí narcisy na jaře rozkvést

Řízky odřízněte ostrým nožem. Zbavte se poškozených částí. Vytvořte v půdě jamky a vložte do nich sazenice pelargonie. Umístěte je do takové hloubky, aby se rostlina nedotýkala dna květináče. Po umístění rostliny jemně přitlačte půdu kolem sazenice. Následně sazenici zalijte a nezapomínejte na pravidelnost. V březnu sazenice přihnojte bio humusem. V květnu můžete rostlinu začít otužovat umístněním na několik hodin ven. Když skončí noční mrazy, můžete rostlinu přesunout ven natrvalo.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/flowers/propagate-geranium-cuttings/
Přidat na Seznam.cz