Pěstování domácích rostlin nebývá nic složitého, je pouze třeba dodržovat několik zásad
Rostliny v květináčích se často pěstují doma jako pokojové. Kromě toho většina odrůd ionizuje a čistí vzduch, zároveň jsou originální výzdobou prostor. Pokojové rostliny mohou být v některých případech velmi originální a exotické. Obzvláště takové odrůdy vyžadují kvalitní péči. Jaké jsou nejčastější chyby, kvůli kterým nerostou pokojové rostliny tak, jak bychom si přáli?
Místo je důležité!
Často se stává, že když koupíme rostlinu v květináči, postavíme ji na náhodné místo. Umístění rostliny by však mělo vyhovovat jejím požadavkům. Pro některé rostliny je lepší slunné místo (např. kaktus, juka, ananas), pro jiné lehce stinné (např. monstera, orchidej, dracéna) a pro některé téměř tma (např. kapradiny či břečťan).
Jakou vodou zalévat?
Pro správný růst rostlin je zapotřebí voda. Má se za to, že nejlepší vodou pro zalévání květin je dešťová voda, i když její sběr může být problematický. Zalévání kohoutkovou vodou s sebou nese několik klíčových pravidel. Zaprvé nechte vodu několik hodin odstát, aby se odpařil chlor. Zadruhé není dobrá chemicky změkčená voda, rostliny poškodí. Zatřetí na zalévání nepoužívejte příliš tvrdou vodu.
Jak často zalévat?
Pouze správně zalévané květiny budou ozdobou domu. Pamatujte na pravidlo, že je lepší květiny sušit než přelévat. Příliš mnoho vody může způsobit, že některé kořeny začnou hnít nebo chytat plíseň, a zachránit je bude obtížné. Takže s jakou frekvencí zalévat květiny? Je obtížné na tuto otázku jednoznačně odpovědět.
Obecně platí, že květiny, které stojí v místnostech se suchým vzduchem a vyšší teplotou, vyžadují častější zalévání. Naopak nižší frekvence zalévání je důležitá pro rostliny zadržující více vody (aloe, kaktus, monstera). Rostliny s velkou listovou plochou by měly být zalévány méně často, naopak listy by měly být o to častěji stříkány vodou a čištěny mokrým hadříkem.
Zdroj: https://www.ambius.com/blog/the-ultimate-guide-to-indoor-plants/