Fresh Plants Growing Greenhouse

Pavouky vyžene z domova pravidelný úklid a vůně bylinek

Pavouci se rádi schovávají v nejtemnějších koutech domů a bytů. I když naši pavouci jsou zcela neškodní a jedná se o užitečný hmyz, setkání s nimi nebývá příliš příjemné. Jsou spojováni s nepořádkem a nedostatkem čistoty v bytě. Jak vyhnat tyto návštěvníky z našeho příbytku? Stačí nám k tomu osvědčené přírodní metody.

Za pavouky nehledejte nepořádek v domácnosti

Pavouci jsou všudypřítomní. A nemusí se objevovat pouze v neudržovaném bytě či nepořádku. Jde o malá stvoření, která hledají úkryt. Lidské obydlí pro ně představuje také možnost získání potravy. Pavouci se živí především drobným hmyzem, zeleninou a ovocem.

Mohlo by vás zajímat:  Řasy na fasádě i jinde bývají větší problém, než se na první pohled zdá

Pokud doma pavouka objevíte, můžete ho jednoduše odehnat domácími prostředky. Pravidelně udržujte pořádek, nenechávejte nikde otevřené dózy s potravinami a chraňte ovoce a zeleninu před hmyzem, který se může stát snadnou potravou pro pavouky. Pokud se chcete pavouků nadobro zbavit, smíchejte vodu s esenciálním olejem. Pavoukům nevoní mentol, levandule a citron. Takto připravený roztok nastříkejte do všech koutů.

Zdroj obrázku: Freepik

Pavoukům nevoní bylinky

Levanduli a mátu můžete pěstovat také v květináči. Umístění na parapet nebo kolem vchodových dveří zaručí, že pavouci do interiéru nevstoupí. Stejně tak můžete rámy postříkat citronovou šťávou smíchanou s vodou v poměru 1 : 2. Tento roztok aplikujte minimálně jednou týdně.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavit se otravného hmyzu dá někdy zabrat. Pomůže však kouzelná bylinka, kterou si každý snadno vypěstuje

Mátu a levanduli můžete také pěstovat v květináči. Vůně těchto bylin je pro pavouky obzvláště nepříjemná, a tak se jim raději obloukem vyhnou. Ideální je květináče umístit na parapety a poblíž dveří. Účinnou metodou je také aplikace citronové šťávy smíchané s vodou v poměru 1 : 2 na rám oken a parapety. Opakujte alespoň jednou týdně. Stejně pomůže také nastrouhaná a usušená citronová kůra, umístěná v mističkách na parapetech.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/a37589015/natural-spider-repellents/
Přidat na Seznam.cz