Adult Female Culicine Mosquito Insect Genus Culex

Otravný hmyz ze zahrady vyžene vůně bylin, speciální postřik nebo cibule

Letní čas přímo vybízí k tomu, aby se člověk pohodlně usadil na terase nebo balkoně a vychutnával si teplé dny. Léto je obdobím dovolených a různých volnočasových aktivit. Příjemné posezení venku kazí většinou všudypřítomný hmyz, jako jsou mouchy či komáři. Pokud nechcete být jimi pokousáni, vyzkoušejte některé metody jejich eliminace. K některým vám postačí domácí prostředky.

Co pomáhá proti komárům

Nemusíte mít na zahradě ani vlastní jezírko, úplně postačí, aby na ní byla větší nádoba na vodu. Ihned se okolo ní bude slétat velké množství hmyzu. Často se voda také stává místem, kde se rozmnožují komáři. Jejich nepříjemné pískání pak kazí dojem z posezení na terase. Zpravidla tento hmyz negativně reaguje na různé vůně, které ho mohou vypudit. Proč toho nevyužít k ochraně před komáry?

Mohlo by vás zajímat:  Krásně zelený trávník můžete mít celé léto. Stačí v horkém počasí pamatovat na několik pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Na které produkty vsadit

Abyste se zbavili otravných komárů, případně dalšího bodavého hmyzu, můžete prostředí, kde budete pobývat, vybavit vonnými svíčkami. Komáři nemají rádi vůni levandule, eukalyptu či citronu. Může to být jedním z řešení, jak je odpudit.

Kromě svíček je dále možné využít speciálního postřiku na zahradě. Obvykle se aplikuje dvakrát až třikrát za sezónu. Postřik by se měl aplikovat na povrchu trávníku. Je ovšem třeba ho používat zředěný vodou, aby trávník nepoškodil.

Mohlo by vás zajímat:  Peroxid vodíku pomůže také rostlinám. Podpoří jejich růst a ochrání je před škůdci

Pomůže cibule i česnek

Esenciální oleje obsažené v některých rostlinách fungují účinně jako odpuzovače komárů. Týká se to především cibule a česneku, které určitě máte doma ve spíži i vy. Stačí vzít tuto zeleninu, oloupat ji a nakrájet na tenká kolečka. Ta dáte na malý talíř, který položíte na místo na terase, kde zpravidla sedíte. Aromatická vůně komáry odradí, protože jim vůbec nevoní. Vy si tak budete moct vychutnávat zaslouženého odpočinku, aniž by vás komáři štípali. Nezapomeňte každý den použít čerstvou cibuli a česnek.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant
Přidat na Seznam.cz