Bouquet Lilacs Vase Table Closeup

Omamnou vůni šeříku si můžete užívat i doma ve váze. S několika triky vydrží dlouho čerstvý

Řezané květiny jsou nádherné, ale do kytice se nehodí všechny druhy květin. Šeřík ve váze obvykle rychle vadne a ztrácí na svém nádherném vzhledu. Jestli chcete naplnit svůj domov úžasnou vůní šeříku, měli byste vědět, jak se o tuto rostlinu správně starat. Není to vůbec složité, ale potřebujete znát dobré tipy a triky, jak prodloužit životnost řezaného šeříku ve váze.

Kdy nařezat šeřík do vázy?

Chcete, aby květy šeříku vydržely co nejdéle svěží? Zajděte na zahradu brzy ráno, nebo pozdě večer. Použijte ostrý nůž nebo nůžky. Nikdy netrhejte rostlinu jen rukama, protože nedosáhnete řádného řezu, který bude plynule přijímat vodu a živiny. Riziko hniloby rostliny snížíte tím, že odstraníte spodní listy. Listy by se nikdy neměly dotýkat vody.

Mohlo by vás zajímat:  Sazenicím dodá sílu hnojivo z kvasnic. Těšit se můžete na rychlý růst i bohatou úrodu

Předtím, než vložíte šeřík do vody, proveďte šikmý zářez větve. Díky tomu bude moci lépe přijímat živiny z vody a vydrží vám déle. Kromě toho byste ho měli ponořit na 20 vteřin nebo maximálně na půl minuty do vroucí vody. Existuje ale ještě pár dalších tipů, které můžete využít pro dlouhou životnost řezaných květin, a to nejen šeříku.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin a péče o vodu

U některých rostlin, zejména cibulovin, se radí vložit do vody kostky ledu. V případě šeříku vsaďte na aspirin ve vodě. Aspirin prodlužuje životnost květin, takže byste na něj neměli zapomínat. Pokud budete řezané květiny kupovat v květinářství, zajisté dostanete v sáčku speciální směs živin, kterou byste měli přidat do vody ke květinám.

Mohlo by vás zajímat:  Plevel mezi dlažebními kostkami zlikviduje postřik s octem

Péče o vodu je velmi důležitá u všech řezaných květin. V případě šeříku byste ji měli měnit jednou až dvakrát denně. Při každé nebo téměř každé výměně vody přistřihněte kluzké konce větviček. Voda by vždy měla být odstátá, než do ní vložíte květiny. Studená voda z kohoutku způsobí teplotní šok, ze kterého by se květiny nemusely vzpamatovat. Díky tomuto postupu budete mít doma nejen nádherné květy s úžasnou vůní, ale také vám doopravdy dlouho vydrží krásné a svěží.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/trees-shrubs-vines/shrubs/is-there-any-way-to-keep-lilacs-from-wilting-in-a-vase/
Přidat na Seznam.cz