Group Small Green Aphids

Obyčejný ocet se může snadno proměnit v smrtící zbraň. Jedinou mšici nenechá utéct

Mšice se jednoznačně nacházejí na vrcholu seznamu nejnepříjemnějších škůdců, kteří se mohou objevit na naší zahradě. Živí se našimi rostlinami, ze kterých vysávají buněčnou mízu, a navíc rozšiřují houbové choroby, které vedou k úhynu naší úrody. Rozmnožují se velmi rychle, takže za velmi krátkou dobu dokážou zničit velkou část naší zahrady. Naštěstí existuje jednoduché a levné řešení pro boj s těmito škůdci.

Mšicím netřeba mnoho

Tento malý hmyz patřící do rodiny štěnic se masivně objevuje na stoncích a listech našich plodin a jak nic je dokáže zničit alarmující rychlostí. Kromě toho spolupracuje i s mravenci. Ačkoli jsou mravenci klasifikováni jako užiteční tvorové, mšice jsou pro ně velmi potřebné, protože vylučují tekutiny, které mravenci potřebují. Proto často tyto dva druhy žijí v symbióze a navzájem se podporují.

Mohlo by vás zajímat:  Na slupce od banánu si orchideje pochutnají. Odvděčí se bujným růstem a bohatými květy

Pokud jste si všimli kolonie mšic, pak musíte jednat rychle, protože tento hmyz se nespokojí jen s jednou rostlinou, rád se přesouvá i na ostatní. Mnoho lidí sáhne po postřicích, které jsou dostupné v zahradních obchodech. Pokud však chceme být k naší zahradě šetrní a zbytečně ji nechceme zatěžovat chemikáliemi, můžeme použít domácí postřik na mšice. K tomuto účelu se využívá například postřik ze sody, droždí a mléka, ale i z octa.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet na mšice

O octu toho bylo napsáno a řečeno již mnoho, je to univerzální potravinový výrobek, který má tolik použití, že je obtížné je spočítat na prstech ruky. Je to nenahraditelný odstraňovač vodního kamene, přírodní dezinfekční kapalina i přemožitel plísní. Nesmíme zapomínat, že ocet je také známý při vaření, bez něj se naše domácí zavařeniny nepovedou a může zachránit i boršč.

Mohlo by vás zajímat:  Sezóna grilování je tady. Připravte na ni své chuťové buňky i gril

Příprava postřiku z této zázračné kapaliny je velmi jednoduchá. Stačí, když smícháte 100 ml octa a litr vody (poměr 10 : 1). Velmi důležitým faktem je, že musíme nalít ocet do vody a nikdy ne naopak. Tuto směs pak nalijte do láhve s rozprašovačem a rostliny důkladně postříkejte. Je-li kolonie mšic příliš rozrostlá, používejte postřik každý den. Snažte se postřik používat hlavně ve slunečném a bezvětrném počasí. Tehdy budou jeho účinky nejsilnější.

Zdroj: https://gardenine.com/vinegar-spray-for-aphids/
Přidat na Seznam.cz