Rose 616013 1920

Oblíbené růže budou ještě krásnější díky správnému hnojivu. To přírodní jim prospěje nejlépe

Růže mají velmi elegantní květy, a proto jsou jedněmi z nejoblíbenějších květin našich zahrad. Pokud chceme, aby růže kvetly co nejdelší dobu v sezóně, doporučuje se je hnojit. Nemusíte ale chodit do obchodu a kupovat drahá chemická hnojiva. My vám poradíme, jaká přírodní hnojiva použít a jak.

Kdy můžeme hnojit růže?

Hnojení rostlin hraje klíčovou roli ve správném růstu a bohatém kvetení. V půdě často chybí velká část minerálních látek, jako je fosfor, draslík, hořčík, dusík a také železo. Proto tyto látky musíme rostlině dodat pomocí hnojiva. První mineralizaci půdy v okolí růží proveďte hned při výsadbě. Druhé hnojení se doporučuje v období, kdy se na růžích objeví první poupata a další hnojení proveďte přibližně v polovině července.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování rostlin nebývá nic těžkého, několik zásadních chyb je ovšem může zahubit

Hnojení kompostem

Kompost je pro rostlinu zdrojem velmi lehce stravitelných minerálů, které jsou pro růst růží zásadní. Má slabší účinek než samotný hnůj, takže jej můžete klidně používat častěji – a to i třikrát za sezónu. Kompost před hnojením promíchejte se zeminou a poté jej navrstvěte kolem růží v okolí asi 2 cm.

Zdroj obrázku: Pixabay

Hnojení hnojem

Druhou alternativou hnojení je samotný hnůj. Jde o přírodní hnojivo, které se doporučuje aplikovat do zeminy k růžím v březnu a říjnu. Jelikož hnůj působí dosti silně, neměl by se používat příliš často. Časté hnojení hnojem by mohlo způsobit vypálení kořenů růží, a tak by rostlinu totálně poškodil.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata někdy nechtějí dozrát, lze je však snadno přesvědčit, aby se brzy začervenala

Když přírodní hnojení nepomáhá!

Minerální hnojení vás zachrání, pokud přírodní hnojení selže. Speciální hnojivo na růže koupené v obchodě smíchejte s vrchní vrstvou zeminy. Pokud máte tekutý přípravek, hojně jím rostlinu zalijte. Takovéto hnojení se doporučuje provádět do poloviny července. Buďte s tímto hnojením velmi opatrní a určitě se vyhněte přípravkům s velkým obsahem chloridů.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/flowers/roses/feeding-roses/
Přidat na Seznam.cz