Chinese Herb Medicine With Goji Berries Good Healthy

Oblíbené goji je nabité vitamíny i antioxidanty. Snadno lze vypěstovat i v našich podmínkách

Goji je velmi oblíbeným ovocem, které se nejčastěji konzumuje v sušené podobě. Pokud věříte jeho vlastnostem, nebudete překvapeni, že se plodům goji říká červené diamanty. Mají totiž spoustu zázračných účinků na naše zdraví. Posilují celkovou imunitu, zlepšují také činnost jater a jsou oblíbeným doplňkem v případě léčby zánětu močového měchýře. Stejně jako brusinky obsahují spoustu vitaminů a dalších látek.

Pěstovat je můžete na zahradě i balkoně

Goji jsou plody kustovnice čínské, která roste do výšky až tří metrů a vypadá jako keř posetý trny. Na konci května se objevují květy, které jsou medonosné. V srpnu se z nich pak vyklubou červené plody, které jsou velké asi 2 cm. V našich podmínkách ale dozrávají až koncem října. Sehnat pak můžete několik odrůd této rostliny. Liší se hlavně tvarem a chutí výsledného ovoce. Některé plody jsou hořké, jiné naopak sladší.

Mohlo by vás zajímat:  Sice páchne, ale také nahradí mnoho chemických léků. K pěstování postačí trocha vody na parapetu

Rostlina potřebuje úrodnou půdu, která by neměla být hlinitá. Jestli ji vysadíte do bažin, také se jí nebude dařit. Je to světlomilná rostlina, proto potřebuje osvětlené místo. Jinak je kustovnice nenáročná, nevadí jí mrazy, sucha ani jiné povětrnostní podmínky. Pro lepší plodnost můžete vysadit dva keře vedle sebe.

Zdroj obrázku: Freepik

Rostlinu stačí jednou za rok pohnojit

Keř je potřeba na jaře zastřihovat. Podpoříte tím kvetení, ale neměli byste to dělat u mladých rostlin. Starší rostliny také na podzim seřízněte, když opadají plody. Vlhkost může způsobit, že na rostlině najdete houby nebo jiné škůdce. Plíseň šedá se na kustovnici objevuje velmi často. Raději tak rostlinu před vývojem listů postříkejte prostředkem proti plísním a houbám. Keře nesázejte příliš blízko vedle sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný popel je tajnou zbraní proti škůdcům i skvělým domácím hnojivem

Během vegetačního období ji můžete přihnojit dusíkatým hnojivem. Z dvouleté rostliny pak můžete během jednoho podzimu sklidit až dva kilogramy skvělých plodů. Můžete pod stromek dát tkaninu a keřem pomalu třást, aby plody popadaly. Trhání rukou se nedoporučuje, protože dotykem můžete způsobit oxidaci plodů a zčernají. Sklízejte pouze zralé bobule, které také spadnou, pokud se stromem zatřesete.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-grow-goji-berries-in-your-home-garden
Přidat na Seznam.cz