Nenechte si mouchami zkazit léto. Dotěrný hmyz odradí oblíbené květiny nebo bylinky

Mouchy poletující nad hlavou jsou opravdu nepříjemná věc. Mnoho lidí proto sahá po chemických preparátech z obchodu, aby se jich zbavili. Naštěstí se s mouchami můžete vypořádat i přirozenou cestou. K nerušené letní relaxaci bez otravného bzučení postačí zasadit v blízkosti posezení následující rostliny.

Odradí je levandule i muškát

Mouchy nemají rády některé pachy, proto si na zahradu a v blízkosti oken zasaďte rostliny uvolňující silné aroma. Mezi ně patří například levandule úzkolistá, jejíž květy intenzivně voní a vydávanou vůni nesnáší jak mouchy, tak komáři a klíšťata. Podobně bude na mouchy působit také pelargonie vonná a vavřín. Účinkovat ale bude i obyčejný muškát, který je pokrytý vonnými silicemi.

Pokud se chcete zbavit otravných much, zvažte vysázení máty peprné a bazalky. Jejich vůně účinně odradí hmyz a nadobro ho vyděsí. Navíc mouchy nemají rády intenzivní vůni citronové trávy a hřebíčku. Tyto rostliny nejenže pomáhají v boji proti hmyzu, ale také krásně vypadají a jsou skvělým dekorativním prvkem zahrad a teras.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné straky matou tělem. Jejich nálety jsou pro zahradu hotová pohroma
Zdroj obrázku: Freepik

Další přírodní odpuzovače

Kromě výsadby rostlin můžete k odpuzení much použít i další domácí prostředky. Tento hmyz nemá rád vůni vanilky, takže zkuste doma na stole nechat otevřenou sklenici s vonným olejem. Použít můžete i jablečný ocet. Stačí ho nalít do malých nádob a postavit je na parapety, v interiéru také můžete pravidelně stříkat rozprašovačem naplněným octem zředěným vodou. Díky tomu se těchto nezvaných hostů snadno zbavíte.

Otevřená okna a dveře jsou pozvánkou pro mouchy, aby vstoupily dovnitř. Proto do jejich okolí rozmístěte sáčky s aromatickými bylinkami, jako je máta, tymián nebo rozmarýn. Poslední možností je naplnit pevné igelitové sáčky vodou a zavázat je na uzel, aby z nich voda nemohla vytéci. Ty pak zavěste do oken a dveří. Voda v průsvitném sáčku bude rozptylovat sluneční paprsky a hmyz takový optický efekt vystraší.

Zdroj: https://edenhorticultural.co.uk/blog/plants-that-repel-flies-bugs/
Přidat na Seznam.cz