Macro Shot Common Green Bottle Fly Leaf Sunlight

Nenechte si mouchami zkazit léto. Dotěrný hmyz odradí oblíbené květiny nebo bylinky

Mouchy poletující nad hlavou jsou opravdu nepříjemná věc. Mnoho lidí proto sahá po chemických preparátech z obchodu, aby se jich zbavili. Naštěstí se s mouchami můžete vypořádat i přirozenou cestou. K nerušené letní relaxaci bez otravného bzučení postačí zasadit v blízkosti posezení následující rostliny.

Odradí je levandule i muškát

Mouchy nemají rády některé pachy, proto si na zahradu a v blízkosti oken zasaďte rostliny uvolňující silné aroma. Mezi ně patří například levandule úzkolistá, jejíž květy intenzivně voní a vydávanou vůni nesnáší jak mouchy, tak komáři a klíšťata. Podobně bude na mouchy působit také pelargonie vonná a vavřín. Účinkovat ale bude i obyčejný muškát, který je pokrytý vonnými silicemi.

Mohlo by vás zajímat:  Vylouhované čajové sáčky pomohou cítit se svěží a vzpruží také rostliny

Pokud se chcete zbavit otravných much, zvažte vysázení máty peprné a bazalky. Jejich vůně účinně odradí hmyz a nadobro ho vyděsí. Navíc mouchy nemají rády intenzivní vůni citronové trávy a hřebíčku. Tyto rostliny nejenže pomáhají v boji proti hmyzu, ale také krásně vypadají a jsou skvělým dekorativním prvkem zahrad a teras.

Zdroj obrázku: Freepik

Další přírodní odpuzovače

Kromě výsadby rostlin můžete k odpuzení much použít i další domácí prostředky. Tento hmyz nemá rád vůni vanilky, takže zkuste doma na stole nechat otevřenou sklenici s vonným olejem. Použít můžete i jablečný ocet. Stačí ho nalít do malých nádob a postavit je na parapety, v interiéru také můžete pravidelně stříkat rozprašovačem naplněným octem zředěným vodou. Díky tomu se těchto nezvaných hostů snadno zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Také zahradní nábytek potřebuje připravit na novou sezónu. S jednoduchou péčí bude stále krásný

Otevřená okna a dveře jsou pozvánkou pro mouchy, aby vstoupily dovnitř. Proto do jejich okolí rozmístěte sáčky s aromatickými bylinkami, jako je máta, tymián nebo rozmarýn. Poslední možností je naplnit pevné igelitové sáčky vodou a zavázat je na uzel, aby z nich voda nemohla vytéci. Ty pak zavěste do oken a dveří. Voda v průsvitném sáčku bude rozptylovat sluneční paprsky a hmyz takový optický efekt vystraší.

Zdroj: https://edenhorticultural.co.uk/blog/plants-that-repel-flies-bugs/
Přidat na Seznam.cz