Gardener Mows Grass With Lawn Mower

Nenápadní broučci mohou během chvíle zlikvidovat celou úrodu. Vyžeňte je ze zahrady včas

Škůdci, kteří se dostanou na zahradu, mohou být velkým problémem. Poškozují nejen listy rostlin, ale také jejich kořeny. Mohou ohrozit vaši úrodu, na kterou jste se dlouhé léto těšili. Proto je zapotřebí se jich zbavit způsoby, které jsou humánní, ale zároveň účinné. Můžete k tomu použít domácí prostředky, které najdete v kuchyni.

Jací škůdci jsou pro rostliny nejhorší?

Některé druhy brouků jsou pro rostliny nebezpečnější než ostatní. Jejich larvy mohou poškodit kořeny, postupně se pak vyvinou v brouky, kteří se dostanou na povrch rostliny a sežerou jejich listy. Přitom je jednoduché se takových brouků zbavit, pokud budete vědět, jak na to. Některé druhy brouků nemají rády různé vůně. Vysadit tak můžete rostliny, které je vypudí, například levanduli nebo lichořeřišnici.

Mohlo by vás zajímat:  Nenávidění slimáci jsou opravdový postrach. Ochraňte svou zahradu před jejich invazí včas

Jak bojovat s dospělými jedinci? V některých případech ani nepřijdete na to, že nějaké brouky na zahradě máte. Většinou vylézají v noci, kdy je vyšší vlhkost, milují deštivé dny a noci. Larvy se bohužel velmi rychle rozmnožují, a je tak možné, že během několika týdnů jich budete mít po zahradě tolik, že bude velmi těžké je odstranit.

Zdroj obrázku: Freepik

S některými brouky budete bojovat dlouho

Pokud nezačnete bojovat včas, může se stát, že brouci a jejich larvy se budou stále množit. Přes noc můžete například mezi rostliny položit bílé prostěradlo, ráno pak můžete látku pouze vzít a brouky, které na ní vidíte, vysypat na louku daleko od zahrady. Vysadit můžete i rostliny, které jsme radili výše. Oblíbené jsou také potraviny, které broukům vadí, nebo naopak takové, kterými je nalákáte do pasti.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet a citrónová šťáva udrží pavouky v dostatečně daleko od každé domácnosti

Fungovat bude například pivo, které nalijete do misky. Brouci se do něj snadno dostanou a utopí se, bohužel se jedná o metodu, která je usmrtí. Brouky pak ale můžete využít jako potravu pro slepice nebo jiná zvířata. Na škůdce pak bude dobře fungovat také sladký cukr, na který se přilepí, a můžete je odnést.

Zdroj: https://www.birdsandblooms.com/gardening/gardening-basics/natural-ways-eliminate-garden-insect-pests/
Přidat na Seznam.cz