Colony Aphids Ants Garden Plants (1)

Někteří zdobí svou zahradu žlutými stuhami. Tato netradiční dekorace dokáže ochránit úrodu před zkázou

Jak se můžete zbavit mšic? Jsou to malé potvůrky, které otravují nejen nás, ale především naše rostliny, které mohou být napadeny a postupně odumřít. Proto je potřeba je chránit, a pokud se přeci jen tento hmyz ukáže, musíte na to rychle reagovat. Neuvidíte pouze jedinou mšici, vyskytují se ve velkých koloniích. Můžete si pomoci jediným trikem, který skutečně funguje.

Udržovaná zahrada je snem každého pěstitele

Jestli máte pozemek a budete ho chtít využít k tomu, abyste na něm pěstovali různé rostliny, rozhodně budete bojovat za to, aby květiny nebo ovocné stromy nenapadali žádní škůdci. Udržovat kolem svého domu zelenou zahradu je někdy velmi těžké, možná budete muset zapojit celou rodinu. Hnojení rostlin nebo zalévání není to jediné, co musíte pro krásnou zahradu udělat.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí léky zachrání rostliny před škůdci i nemocemi. Přírodní lektvar uzdraví celou zahradu

Mšice jsou malý hmyz, který může udělat velkou škodu na celém pozemku. Vyskytují se především v našich zahradách, ale cestu si najdou také k pokojovým rostlinám, pokud jim k tomu dáte příležitost. Do listů rostlin vykusují díry a mohou způsobit i jiné problémy. Jestli je necháte se množit, budete mít velké potíže se jich zbavit. Proto tak udělejte co nejdříve. Pomoci si můžete jednoduchým trikem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapomeňte na chemii, bude vám stačit žlutá stuha

Nemusíte běžet pro chemické přípravky, které jsou možná účinné, ale nevhodné pro životní prostředí. Zkuste neinvazivní prostředky, které vás nebudou téměř nic stát a rozhodně budou bezpečnější nejen pro samotné rostliny, ale také pro lidi. Jak využít žlutou stuhu v boji proti mšicím? Stonky rostlin stačí takovou stuhou obvázat a budete mít po problému.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet a citrónová šťáva udrží pavouky v dostatečně daleko od každé domácnosti

Na účinky nebudete muset dlouho čekat. Žlutá barva totiž přitahuje hmyz, zejména berušky, které se živí právě mšicemi. Mohou tak být vašimi pomocníky v boji s tímto škůdcem. Díky beruškám se rychle zbavíte nejen mšic, ale také housenek nebo jiného hmyzu. Kolem rostlin pak můžete vysadit například levanduli nebo mátu, jejichž vůně mšicím bude nepříjemná.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-get-rid-of-aphids/
Přidat na Seznam.cz