Woman Working Alone Sustainable Greenhouse

Nejlepší odrůdy rajčat, které zaručí bohatou úrodu a šťavnaté plody

Jaká je nejlepší odrůda rajčat? Stojí za to vybrat si takovou, která je odolná vůči chorobám a v budoucnu přinese velkou úrodu ovoce. Přinášíme tipy na nejlepší odrůdy. Jejich semena lze zakoupit ve většině zahradních center.

Nejvyšší čas na předpěstování

Pěstování rajčat v zahradě zažívá svoji renesanci. Chtějí si je vypěstovat začátečníci i zkušenější zahradníci. Pokud toužíte vychutnat si svoje šťavnatá rajčata, musíte nejprve vybrat správnou odrůdu. Pro předpěstování byste rajčata měli zasít mezi 20. březnem a 15. dubnem. Čas se tedy krátí. Nicméně ne každý druh rajčat se hodí k pěstování. Mnohé z nich jsou náchylné k chorobám a pak by vás čekalo zklamání. Mezi odrůdy odolné vůči škůdcům řadíme populární Buffalo Hearts, Varšavu, Favorite a Red Krakus.

Mohlo by vás zajímat:  Paprika dokáže obohatit každé jídlo. Její druhy nabízí na sto chutí a barev
Zdroj obrázku: Freepik

Rajčata Buffalo Hearts vynikají před ostatními nadprůměrnou velikostí ovoce. Jedno rajče může vážit až 500 g. Zahradníci je oceňují pro sladkou, masitou a šťavnatou dužinu. Odrůda Varšava rychle roste a zabírá málo místa. Vzhledem k velké hmotnosti ovoce potřebuje silné podpěry. Někteří zahradníci říkají, že je nikdy nezklamala odrůda Favorite. Má chutné, velké a mírně zploštělé plody s malinovou slupkou bez tendence k praskání. Rajčata Red Krakus jsou ceněna především pro svoji intenzivní chuť a šťavnatost.

Připomínají meloun i třešně

Další odrůda rajčat doporučovaná zahradníky je Henryka F1. Vykazuje odolnost vůči chorobám, včetně plísně bramborové. Je silná a dobře se vyrovnává s nepříznivými podmínkami prostředí. Má kulaté, velké plody. Zahradníci se kvůli chuti ovoce často rozhodují pro odrůdu Baron F1, ta ale vyžaduje časté hnojení a zalévání, což se týká i odrůdy Red Pear. Hitem je Rumba Ożarowska s vysokým obsahem vitamínu C a odolností vůči chorobám. Ovoce nepraská, plody mají neobvyklou barvu blízkou melounu. Dobrá je i velmi nenáročná odrůda třešňových rajčat Bead, plody mají průměr asi 2 cm.

Zdroj: https://www.tomatodirt.com/popular-tomato-varieties.html
Přidat na Seznam.cz