Cotton Towels Neutral Colour With Branch Eucalyptus Them Lie Table Modern Bathroom

Eukalyptus promění obyčejnou sprchu v jedinečný okamžik. Blahodárně působí na tělo i mysl

Koupelna, zejména v poslední době, se stala svatyní, kde si lidé v klidu dopřávají relaxační kosmetické procedury. Proto je vhodné pečlivě vybírat kosmetiku, která má příznivý vliv na pohodu a zdraví. Mezi luxusní výzdobu a prvky těchto domácích spa neodmyslitelně patří také eukalyptové větvičky. Z jakého důvodu je vhodné je mít doma?

Historie eukalyptu

Jak zdůrazňuje Christine Buckleyová, autorka knihy Plant Magic: Herbalism in Real Life, eukalyptus byl používán v medicíně po staletí. Této rostliny existuje na 500 druhů. Liší se vzrůstem, barvou i tvarem listů. Některé druhy dosahují pár centimetrů, jiné mohou dorůstat až do výšky 1,4 metru. Eukalyptus neboli blahovičník byl poprvé objeven v oblasti Austrálie. Zmínky o prvních plantážích eukalyptu v Evropě pocházejí ze Španělska z roku 1873.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvé bylinky provoní domov i pokrmy. Ty nejoblíbenější vyžadují minimum péče

Eukalyptus a jeho léčebné vlastnosti

Nejčastěji o eukalyptu slýcháváme ve spojení s nachlazením. Tato bylina je velmi vhodná pro léčbu dýchacích cest. Léčebná složka eukalyptu je obsažena v mnoha produktech, jako jsou kapky na kašel, pastilky na bolesti v krku, je přidávána do mastí a olejíčků. Oleje se nejčastěji používají k inhalacím, které mají zmírnit nepříjemné příznaky onemocnění. A to je právě jedna z výhod přidání rostliny do sprchy.

Zdroj obrázku: Freepik

Eukalyptus ve sprše

Během koupele vodní pára uvolňuje éterické oleje, což znamená, že během ranní sprchy můžeme léčivé látky, které se odpařují z větvičky eukalyptu, vdechovat. Vědecká studie potvrdila, že eukalyptový esenciální olej má významné protizánětlivé vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Lipový čaj ulevuje při nachlazení, uzdraví i nemocnou pokožku

Eukalyptus proti nepříjemnému hmyzu

Eukalyptový olej je účinným odpuzujícím prostředkem proti hmyzu. Pokud nemáte v oknech sítě proti hmyzu, je vhodné eukalyptové větvičky zavěsit do blízkosti oken a dveří. Pro hmyz je silná vůně eukalyptu tak nepříjemná, že si návštěvu vašeho obydlí jistě rozmyslí. Eukalyptus můžete také pěstovat jako pokojovou rostlinu v truhlíku nebo květináči.

Zdroj: https://www.yogajournal.com/lifestyle/eucalyptus-in-shower/
Přidat na Seznam.cz