Myši z domu vypudí specifické vůně. Použít lze také pasti, které hlodavcům neublíží
Myši jsou malí hlodavci, u kterých se běžně stává, že zavítají do lidského obydlí. Může to být jak kvůli potravě, tak jako úkryt na zimu. Boj proti nim ale může být náročný. Zvlášť pokud žijete ve starším domě, měli byste se zaměřit na preventivní opatření. Pokud už ale slyšíte jemné dupání či nacházíte myšince nebo ohlodané jídlo, je potřeba zasáhnout o něco radikálnějšími způsoby.
Preventivní opatření proti nevítaným návštěvníkům
Nejdůležitější je zkontrolovat vůbec to, jestli má myš jakýkoli způsob, jak se k vám dostat. V tomto případě nepočítáme jen zřetelné škvíry ve zdech. Zkontrolujte i mezery mezi střešními taškami, špatně omítnuté zdi či listy u podlahy. Rozhodně je příjemnější jim ve vstupu zabránit než je v domácnosti později lovit.
Jak myši odradit či vyplašit
Existuje několik babských rad ohledně toho, co myši mají a nemají rády. U všech těchto pověr je ale důležité si zapamatovat, že nikdy nejsou stoprocentní.
Těmto zvířátkům údajně nevoní několik bylin. Spousta lidí si je tak kolem svého obydlí vysazuje, aby je odlákaly. Patří mezi ně máta, heřmánek, divizna, oleandr či třezalka. Na podobné bázi pak funguje i pach plesnivého citrónu či laku na vlasy.
I kočičí pach by měl myši odradit. Kočka je jejich přirozený nepřítel a myši by si toho měly být vědomy. Od nějakého majitele kočky si tak můžete vzít chlupy a ty kolem obydlí nastražit nebo se můžete s kočkou z okolí spřátelit, občas jí dát něco dobrého a její pravidelný pohyb ve vašem okolí bude taky působit jako ochrana proti hlodavcům.
Extrémnější řešení
Pokud boj proti myším berete opravdu vážně, můžete si pořídit pasti. Existuje několik druhů, některé myš dokonce neusmrtí. Můžete ji tak vzít a vypustit zpět do přírody v přijatelné vzdálenosti od vašeho domu. Pořídit si můžete i plašící zařízení.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice