Fresh Cucumbers From Garden Table Summer Garden

Tři nejlepší odrůdy okurek, které jsou odolné vůči chorobám

Mezi nejoblíbenější zeleninu pěstovanou v naší zemi patří i okurky. Někteří zahrádkáři se však do jejich pěstování až tak nehrnou kvůli jejich náchylnosti k různým chorobám. Proto pokud si chcete vychutnat čerstvé domácí okurky, zaměřte se na tyto odrůdy, které se chorobám vyhýbají.

Nejsilnější odrůdy

Mezi odrůdy okurek, které jsou vůči chorobám odolné, a proto se snadno pěstují, patří odrůda Sremkski. Okurky této odrůdy mají válcovitý tvar a malou komoru, ve které se nacházejí semínka. Tmavě zelená slupka je pokrytá malými pichlavými body, které se během mytí snadno smyjí. Tato odrůda je často používána k nakládání a konzervování.

Mohlo by vás zajímat:  Skladování zeleniny a ovoce má svá pravidla. Díky nim se plody nebudou tak rychle kazit

Tato odrůda má vysokou odolnost vůči chorobám a často dopřeje bohatou úrodu. Poměrně brzy rodí a v závislosti na počasí a datu setí je sklizeň možná od poloviny července do konce září. Tato odrůda nemá tendenci žloutnout. Další odrůda, kterou zmíníme, je oblíbená „chobotnice“. I přes zvláštní název má tato odrůda sladké plody, které si chválí všichni zahradníci.

Zdroj obrázku: Freepik

Juliánské okurky

Chobotnicová odrůda se tak nazývá kvůli tendenci širokého rozrůstání. Okurky mají podobný vzhled jako okurky Sremkski a jsou vhodné ke konzervování. Poslední odrůda, kterou zmíníme, je odrůda Julián. Tato odrůda se vyznačuje dlouhou trvanlivostí. Okurky této odrůdy jsou vhodné pro siláž, konzervaci a syrovou konzumaci. Slupka má intenzivně zelenou barvu a je pokrytá malými brázdami.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata podporují hubnutí, tělu dodají důležité vitamíny

I když jsou tyto okurky baculatého tvaru, nepotřebují žádnou chemickou ochranu, protože mají přirozenou ochranu proti chorobám. Plody této odrůdy se mohou sklízet od července do září. Aby byly okurky sladké, nezáleží, jaký druh pěstujete, musí mít dostatek vody. V období sucha je třeba je zalévat ráno i večer. Půda pod okurkami by měla být stále vlhká, ale ne zcela mokrá.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/vegetables/top-cucumber-varieties/
Přidat na Seznam.cz