Zelenina2

Mnozí se masa vzdát nedokážou, přesto vegetariánství prokazatelně prospívá lidskému zdraví

Stále více studií prokazuje, že nadměrná konzumace masa vede k výskytu závažných chorob. Vegetarián, tedy člověk, který se masu záměrně vyhýbá, by tedy měl žít déle. Určitý smysl to má – vždyť i většina těhotných žen mívá své nevolnosti spojené se syrovým masem, které by mohlo být pro plod potenciálně nebezpečné. A právě těhotenství je období života člověka, které napovídá nejvíce, co je pro náš život dobré a čemu se raději vyhnout (na vrcholu spouštěčů nevolností je mimo jiné také alkohol, cigarety a káva).

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho lidí sní o krásné zahradě, ale neumí o ni správně pečovat

Vegetariáni žijí déle

To je fakt. Rakovina, infarkt, cukrovka – to všechno jsou nemoci, které jsou mnohem nebezpečnější pro lidi, jejichž stravě dominuje maso. Mnohé výzkumy prokazují, že ti, kteří se vzdali konzumace masa, se skutečně dožívají více let a jsou v lepší zdravotní kondici v porovnání se svými vrstevníky. Délka jejich života je až o 6 let delší u žen, o 9 let pak u mužů!

Zdroj obrázku: Pixabay

Výskyt rakoviny

Ze studie také vyplývá, že vegetariáni obecně trpí méně na rakovinu různých typů. Nebezpečné je zejména maso, které je nacpané hormony a antibiotiky, ale také dusičnany. Nižší výskyt se objevuje zejména u rakoviny tlustého střeva a trávicího traktu.

Mohlo by vás zajímat:  Odnaučit pejska močit doma vyžaduje především trpělivost. Křik vše jen zhorší

Vegetariánská strava je lehčí

To znamená, že jen málo vegetariánů je obézních. A nadváha a obezita se pojí s mnohými dalšími chorobami, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka druhého typu, infarkt, problémy s klouby a páteří. Kromě toho nadváha způsobuje také neplodnost. Je dokázáno, že lidé, kteří se dají na vegetariánskou stravu, shodí více kilogramů než ti, kteří ve své stravě mají maso zahrnuté – a to i přesto, že jedí stejné množství kalorií.

Zdroj obrázku: Pixabay

Krásná pokožka

Vyhýbat se masu vám může pomoci také s kožními problémy. Ovoce, zelenina a celozrnné produkty dodávají našemu tělu spoustu vlákniny a také antioxidanty – a ty jsou spojovány s neutralizací volných radikálů. V konečném důsledku dochází ke zpomalení takových procesů stárnutí, jako jsou vrásky, pigmentové skvrny a další kožní projevy.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/vegetarian-and-vegan-eating
Přidat na Seznam.cz