Jug Fresh Milk With Copyspace

Mléčné hnojivo rostliny vyživí a posílí je před chorobami

V kuchyni najdeme spoustu přípravků a potravin, které s úspěchem najdou uplatnění v každodenní péči o rostliny. Proto se vyplatí vzdát se umělých zakoupených hnojiv a zaměřit se na ekologické přírodní produkty. Do vody, kterou zaléváme rostliny, stačí přidat trochu mléka a směsí pokojovky pravidelně zalévat. Je až neuvěřitelné, jak moc toto hnojivo rostliny milují.

Proč je mléko prospěšné?

Hnojivo z kávové sedliny nebo vaječných skořápek zná snad každý milovník rostlin. Přitom existuje daleko víc netradičních triků, jak posílit květiny. Jedním z nich je zalévání směsí mléka a vody. Mléko obsahuje laktoferin, který má baktericidní a protiplísňové vlastnosti. Díky tomu budou květiny, a zejména jejich listy, chráněné před případnými houbovými chorobami.

Mohlo by vás zajímat:  Přehnaná péče vede k uhnívání rostlin. První pomoc ještě existuje, ale málokdo udělá to správné

Navíc vitamín B obsažený v mléce odpuzuje mšice a viry, které mohou napadat listy rostlin, a cukry poskytují další podporu pro růst a vývoj. Hnojivo s přídavkem mléka způsobí, že rostliny budou naše oči těšit krásnými, sytě zbarvenými listy a bohatým květenstvím. Nepřehánějte však množství mléka a za žádných okolností rostliny nezalévejte nezředěným mlékem, to by jim mohlo spíše uškodit než pomoci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak hnojivo připravit?

Květiny zalijte litrem vody, do které přidáte půl sklenice mléka. Takový poměr je ideální, aby nedošlo k poškození rostlin. Rostliny byste ale neměli hnojit v horkém počasí, mléko může zkysnout a začít v květináči nepříjemně zapáchat. Zálivku mléčným hnojivem dopřejte pokojovým rostlinám maximálně jednou za měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  Mléko přidané do vody zbaví květák zápachu během vaření

Pamatujte, že ne všem květinám bude směs mléka a vody vyhovovat. Zatímco fíkusy, břečťany, zvonky, aloe vera, kapradiny nebo palmy v květináčích mléčným hnojivem potěšíme, kyselomilné rostliny z něj příliš nadšené nebudou. Mléko také obsahuje velké množství vápníku, proto svědčí pouze rostlinám, které snesou vápenatá hnojiva.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/milk-fertilizer.htm
Přidat na Seznam.cz