Medvedi Cesnek2

Medvědí česnek pro krásu i zdraví. Jeho pěstování na zahradě se rozhodně vyplatí

Medvědí česnek patří mezi rostliny, na které si lidé rádi zajdou. Bohužel už se řadí mezi vzácné, takže pokud vás při trhání rostliny chytí, můžete zaplatit tučnou pokutu. Medvědí česnek si ale můžete vysadit na zahradě, a mít ho tak k dispozici, kdykoliv budete potřebovat. Je to rostlina, kterou si můžete splést s jinými, navíc se ke konzumaci používají listy a nikoli květy. Co je to medvědí česnek a má něco společného s klasickým česnekem?

Medvědí česnek má pro naše tělo skvělé účinky

Medvědí česnek má kopinaté listy, jeho květy jsou bílé a začíná kvést již v květnu. Květy voní po česneku, ale jestli si chcete medvědí česnek dopřát, budete muset sbírat listy. Květy nejsou jedlé, protože obsahují škodlivé látky. Medvědí česnek ale nemá nic společného s klasickým česnekem, který si většinou dáváte do pokrmů. Listy česneku si snadno můžete splést s konvalinkou májovou, protože tyto rostliny rostou souběžně.

Mohlo by vás zajímat:  Čaj z chryzantémy může prodloužit život. Jedinečně působí na pokožku, metabolismus i zdraví kostí

Medvědí česnek se vyskytuje hlavně v lesích v Evropě nebo Asii. Na některých místech je už vzácný, protože lidé vědí, kde roste, a pravidelně ji tam chodí trhat. Právě proto hrozí pokuty, pokud vás při tom někdo přistihne. Snadno si ale medvědí česnek vypěstujete na zahradě a budete mít výborné pesto kdykoliv po ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Medvědí česnek by neměl chybět ani na vaší zahradě

A jaké má medvědí česnek vlastnosti? Díky němu se zbavíte virových infekcí, také pomůže v boji proti kašli. Obsahuje sloučeniny, které pomohou ještě při dalších problémech se zdravím. Má protirakovinné vlastnosti díky sloučeninám síry, působí tak na oběhový sytém. Můžete si zlepšit zdraví nejen vlasů, ale také kůže nebo nehtů a také si dopřejete dostatek kolagenu, který postupem věku mizí.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječné skořápky jsou ideálním hnojivem pro kvetoucí levanduli

Česnek se používá především v kuchyni, ale můžete ho využít také v případě, že si chcete udělat například domácí pleťovou masku nebo peeling. Můžete se s jeho pomocí například zbavit akné nebo jiných problémů na obličeji. Stačí ho smíchat s oblíbenými surovinami, například medem, a nanést na obličej.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-247/bears-garlic
Přidat na Seznam.cz