Bottle Apple Organic Vinegar

Malý zázrak schovaný v kuchyni: jablečný ocet je výborný nejen k dochucení pokrmů

V kuchyni ho používáme většinou k dochucení salátů a různých pokrmů, ale můžete si ho dát i jen tak, v rámci vašeho zdraví. Jablečný ocet obsahuje spoustu látek, které jsou pro naše tělo důležité a nezbytné. Navíc s ním můžete udělat zázraky také při péči o pokožku.

Léčivá síla jablečného octa

Díky jablečnému octu můžete například posílit srdce. Snižuje totiž hladinu špatného cholesterolu a triglyceridů, které inhibují oxidaci LDL cholesterolu. Sníží i riziko vzniku nebezpečné aterosklerózy. Pravidelným popíjením octa srdce posílíte a vyhnete se tak kardiovaskulárním onemocněním, které mnohdy končí velmi vážně.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory jsou neprávem vystrkovány z jídelníčku. Pro tělo jsou v mnoha ohledech prospěšné

Lidé, kteří si pravidelně dávají jablečný ocet do salátů, klidně i šestkrát týdně, mají mnohem menší pravděpodobnost, že budou trpět nějakou srdeční chorobou. Proto neváhejte a jablečný ocet si pořiďte domů, protože se stane pomocníkem nejen v kuchyni, ale také v celé domácnosti! Pokud ho budete užívat jen zřídka, nevyužijete jeho plný potenciál.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomáhá při snižování hmotnosti

Díky jablečnému octu můžete snížit například hladinu glukózy v krvi, díky tomu se doporučuje pití octa hlavně lidem s prediabetem nebo cukrovkou. Buňky jsou díky octu citlivější na inzulin. Pokud máte nestálou hladinu cukru v krvi, dopřejte si kvalitní jablečný ocet. Potraviny, které jsou bohaté na sacharidy, mohou s hladinou hodně hýbat. Mezi takové patří brambory, těstoviny nebo chléb.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci a nemoci ohrožují i domácí rostliny. Zachrání je jedině rychlý zásah

Jablečný ocet pomůže také při hubnutí. Dopřejte si ho v rámci zdravého životního stylu a rozhodně nebudete litovat. Sníží se vám tělesná hmotnost, můžete si ho každé ráno vypít na lačno společně s vodou. Nejvhodnější je ale přidávat ho do pokrmů, protože tam neucítíte tolik jeho vůni nebo chuť. Navíc ho využijete také při čištění domácnosti, protože skvěle dezinfikuje a rozhodně se nebojí ani těžko odstranitelných skvrn.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/6-proven-health-benefits-of-apple-cider-vinegar
Přidat na Seznam.cz