Spring Flowers Yellow Daffodils Beautiful Yellow Flowers

Kvůli několika chybám v péči nemusí narcisy na jaře rozkvést

Narcisy jsou populární jarní květiny, které se objevují v zahradě jako jedny z prvních. Ale co dělat, když se pupeny nevyvíjejí, přestože už nastal jejich čas? Zkontrolujte, zda neděláte některou z běžných chyb.

Příliš pozdní výsadba

Narcisy patří k cibulovitým rostlinám, které kvetou od začátku března do května. Vyznačují se velkými žlutými květenstvími. Aby mohly na jaře vyzdobit zahradu, je nejlepší je zasadit na podzim. Ideální období pro výsadbu do země je od září do listopadu. Později zasazené cibule se v silně zmrzlé půdě nemusí uchytit, což jim zabrání v klíčení a kvetení na jaře. Záleží i na místě výsadby a půdě. Ideálním substrátem pro narcisy je úrodná, propustná půda s mírně kyselou reakcí. Je důležité, aby substrát byl vlhký, zejména na jaře, v období intenzivního vývoje a kvetení rostliny. Nejlepší pro narcisy jsou slunná nebo mírně zastíněná místa v zahradě. Pokud byly vysazeny na velmi suchých, neplodných místech nebo plochách se špatným přístupem ke slunečnímu světlu, nemusí kvést. Je také třeba připomenout, že narcisy kvetou nejlépe po 2–3 letech po výsadbě. Takže pokud v prvním roce kvetou málo nebo vůbec, nemělo by vás to nijak trápit.

Mohlo by vás zajímat:  Vratič obecný uleví od revmatických bolestí a odežene dotěrný hmyz
Zdroj obrázku: Freepik

Chladné zimy jim neprospívají

Dalším důvodem, proč nekvetou, je příliš nízká teplota. Drsná zima může vést k zmrznutí rostlin. Abyste se tomuto problému vyhnuli, je nejlepší narcisy na záhoně nejpozději do konce listopadu zakrýt. Již naklíčené cibule se doporučuje zasadit do země nejdříve v březnu. Chladné počasí může také způsobit zastavení růstu pupenů. Pokud rostlina nezmrzla, vyvinou se květy o něco později, až teplota opět stoupne. Okusují-li cibule hlodavci jako myši nebo hraboši, také nemusí kvést. Škůdci narcisy příliš nenapadají, jde o odolné rostliny. Jestliže ale narcisy vytvořily pupeny, které uschly, než se mohly rozvinout, mohou být na vině nemoci.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/bulbs/daffodil/daffodils-not-blooming.htm
Přidat na Seznam.cz