Kvůli častým chybám orchideje strádají a nekvetou. Důležité je místo, zálivka i kvalitní substrát

Orchideje jsou jedny z nejkrásnějších a nejbarevnějších domácích květin. Snad i proto jsou nejvíce kupovanými květinami našich domácností. Tyto květiny dokonce nahradily ve velké míře i řezané květiny, protože kupující vědí, že pokud se o orchidej dobře postaráme, bude nám dělat radost i několik let.

Jak se tedy o orchideje starat?

Poté, co si rozkvetlou orchidej přivezeme domů z obchodu, ji často umístíme na parapet nebo na komodu. Po určité době ale zjistíme, že listy opadávají nebo žloutnou a květy postupně mizí, dá se říct před očima. Co tedy děláme špatně? Orchideje nejsou náročné rostliny, jen musíte dodržet pár zásad.

U pěstování orchidejí dejte velký pozor na zálivku. Zálivka musí obsahovat vhodné živiny. Speciální hnojivo pro orchideje najdete nejen v květinářství, ale jelikož jsou orchideje opravdu rozšířené, zakoupíte ho i v kdejakém supermarketu. Další důležitou složkou je substrát. Orchideje pochází z pralesa, a nejsou tedy zvyklé na naši zeminu. Vhodným substrátem je opět speciální substrát pro orchideje.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepřítel všech orchidejí

Nepřítelem orchidejí je suchý vzduch. Jak jsme již zmínili, jejich přirozeným prostředím je prales. A tedy velmi vlhké prostředí. Pokud tedy máte orchidej na parapetu, kde na ni proudí teplý vzduch z radiátoru, nebude to úplně ideální stanoviště pro tuto rostlinu. Můžete jí ovšem pomoci zvlhčením vzduchu. Zkuste k orchideji postavit nádobu s vodou, ze které se bude voda vypařovat, a tím bude zvlhčovat vzduch. Další variantou je také závěsná nádržka na radiátor, kterou naplníte vodou.

Pokud dodržíte tyto základní zásady, určitě vám za to květina poděkuje svými nádhernými honosnými květy.

Zdroj: https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/orchid-care-resting-orchid
Přidat na Seznam.cz