Orchids Beautiful Orchids Found Trees Squares Parks Selective Focus

Kvůli častým chybám orchideje strádají a nekvetou. Důležité je místo, zálivka i kvalitní substrát

Orchideje jsou jedny z nejkrásnějších a nejbarevnějších domácích květin. Snad i proto jsou nejvíce kupovanými květinami našich domácností. Tyto květiny dokonce nahradily ve velké míře i řezané květiny, protože kupující vědí, že pokud se o orchidej dobře postaráme, bude nám dělat radost i několik let.

Jak se tedy o orchideje starat?

Poté, co si rozkvetlou orchidej přivezeme domů z obchodu, ji často umístíme na parapet nebo na komodu. Po určité době ale zjistíme, že listy opadávají nebo žloutnou a květy postupně mizí, dá se říct před očima. Co tedy děláme špatně? Orchideje nejsou náročné rostliny, jen musíte dodržet pár zásad.

Mohlo by vás zajímat:  Opomíjená ořechová tinktura je pro lidské zdraví lepší než jakákoliv chemie

U pěstování orchidejí dejte velký pozor na zálivku. Zálivka musí obsahovat vhodné živiny. Speciální hnojivo pro orchideje najdete nejen v květinářství, ale jelikož jsou orchideje opravdu rozšířené, zakoupíte ho i v kdejakém supermarketu. Další důležitou složkou je substrát. Orchideje pochází z pralesa, a nejsou tedy zvyklé na naši zeminu. Vhodným substrátem je opět speciální substrát pro orchideje.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepřítel všech orchidejí

Nepřítelem orchidejí je suchý vzduch. Jak jsme již zmínili, jejich přirozeným prostředím je prales. A tedy velmi vlhké prostředí. Pokud tedy máte orchidej na parapetu, kde na ni proudí teplý vzduch z radiátoru, nebude to úplně ideální stanoviště pro tuto rostlinu. Můžete jí ovšem pomoci zvlhčením vzduchu. Zkuste k orchideji postavit nádobu s vodou, ze které se bude voda vypařovat, a tím bude zvlhčovat vzduch. Další variantou je také závěsná nádržka na radiátor, kterou naplníte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Bulgur a rukola dokážou nahradit některé jiné potraviny, svým složením tělu prospějí mnohem víc

Pokud dodržíte tyto základní zásady, určitě vám za to květina poděkuje svými nádhernými honosnými květy.

Zdroj: https://www.justaddiceorchids.com/orchid-care-blog/orchid-care-resting-orchid
Přidat na Seznam.cz